Алергія на сонце: що робити?
При фотосенсибілізації алергену як такого не виявляється: сонце палить шкіру, і виникають подразнення та почервоніння шкіри. Це явище спостерігається у тих, у чиїй шкірі мало захисних клітин (меланоцитів), що охороняють від надмірного сонячного опромінення.
Важливо знати, що у кожної людини є індивідуальний поріг чутливості до ультрафіолету, і вона не зможе засмагнути більше своїх можливостей. Кращий час для засмаги - ранок і вечір.
Щоб уникнути термічного удару, опіків і фотодерматозу, необхідно обов'язково наносити сонцезахисний крем під час перебування у спеку на вулиці, на пляжі та після купання.
Варто знати, після епіляції сильно зростає чутливість шкіри до сонця. До того ж деякі косметичні засоби, особливо їхнє неправильне використання, можуть сприяти появі висипки. Наприклад, чомусь багато хто вважає, що автозагар захищає шкіру від сонячних променів.
Ну, а якщо алергія на сонце вас все-таки наздогнала?.. Насамперед, треба звернутися до лікаря. У таких випадках призначають засоби з речовинами, що знижують чутливість до сонця (бета-каротин, лікопен), або мазі, що містять цинк, метилурацил. Необхідно робити вологі обтирання й пити більше рідини. Можна нанести на уражені ділянки сік алое або зробити компрес з ромашки. Вживайте овочі та фрукти, що містять антиоксиданти, вітаміни групи В, С і Е, а також пробіотики. І, звичайно ж, виключити прийом сонячних ванн.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5372 |
|
© Газета Домовик 2012-2023