Фітнес-браслети допоможуть виявляти депресію
Група вчених з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі розробила прогностичну комп’ютерну програму, яку можна використовувати для виявлення депресії. Вона ґрунтується на даних зі звичайного фітнес-браслета.
Програма за назвою Ycogni працює на базі машинного навчання. Вона оцінює ризик наявності депресії, аналізуючи фізичну активність людини, характер сну й циркадні ритми, що отримані на основі даних з, носяться обладнань. У дослідженні вчені використовували браслети Fitbit Charge 2.
290 піддослідних носили трекери протягом 14 днів. Знімати їх можна було тільки під час прийняття ванни або душа, а також для підзарядки.
На початку, а потім ще раз наприкінці двотижневого періоду учасники також заповнювали анкету, яка широко використовується для виявлення депресивних розладів. Результати цих опитувань були об’єднані з даними, зібраними Fitbit Charge 2, і використані для навчання Ycogni.
Після навчання, коли ця програма використовувалася для аналізу одних тільки даних браслета, вона виявилася приблизно на 80% точна в пророкуванні розвитку депресії.
Було відзначено, що в людей із групи ризику частота серцевих скорочень була більш варіативною між 2 і 4 годинами ночі, а потім знову між 4 і 6 годинами ранку. Це узгоджується з результатами більш ранніх досліджень, які припускають, що зміни частоти серцевих скорочень під час сну можуть бути достовірним фізіологічним індикатором депресії.
Крім того, браслети Fitbit підтвердили, що піддослідні із групи ризику, як правило, мали більш широкий розкид часу неспання й сну. Що теж є показником можливого розладу.
«Наше дослідження успішно показало, що ми можемо використовувати дані датчиків обладнань, що носять, щоб допомогти у виявленні ризику розвитку депресії в людей. Завдяки зростаючій популярності обладнань, що носяться, одного разу нашу програму можна буде використовувати для своєчасного й ненав’язливого скринінга,» - сказав Джосип Кар, керівник дослідження з Наньянського технологічного університету.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 14235 |
|
© Газета Домовик 2012-2023