Рятуй тіло! Пози, які шкодять нашому здоров’ю
Люди дуже переживають за своє здоров’я, коли справа стосується вірусів, запальних процесів, інфекційних захворювань і інших очевидних загроз і небезпек. Але часто вони не звертають абсолютно ніякої уваги на своїх «невидимих ворогів», тобто фактори, які негативно позначаються на самопочутті, шкодять організму, збільшують уже наявні проблеми. Одним з них є положення тіла! Від яких поз потрібно терміново відучити себе, розповідає остеопат Володимир Животів.
ЩОДНЯ ОДНЕ Й ТЕЖ САМЕ
У силу того, що більшу частину часу ми проводимо в статиці, працюючи за комп’ютером, читаючи, сидячи в телефоні, дивлячись фільм, поза фіксується й зберігається тривалий час. Тих, у кого тіло в такі моменти приймає правильне положення, одиниці. Навіть якщо спочатку ми намагаємося сидіти рівно, зберігати поставу, то через якийсь час геть-чисто забуваємо про це. А оскільки в більшості є порушення через родові або придбані травми, самі зручні пози — скручені й деформовані. У такий спосіб ми підбудовуємо опорно-руховий апарат під уже сформовану внутрішню «перекрученість», ще більше збільшуючи її. Тому так важливо уважно поставитися до своїх щоденних поз. Це допоможе вам зберегти здоров’я.
ПОЛОЖЕННЯ № 1. ЗВИСАЮЧІ ЛІКТІ Й СКРУЧЕНІ НОГИ
Найбільш ергономічне положення для роботи за комп’ютером — це коли людина сидить за столом, її ноги стоять на полу, лікті, відповідно, лежать на столі, спина рівна, очі віддалені від монітора на безпечну відстань (не менш 50 см). У такій ситуації напруга перебуває на прийнятному рівні, зір не страждає, судини не здавлюються, кров вільно циркулює в організмі. Ніяких звисаючих ліктів або скручених ніг бути не повинно, оскільки в протилежному випадку, то ви шкодите своєму здоров’ю.
ПОЛОЖЕННЯ № 2. ЧИТАННЯ КНИГ І ПЕРЕГЛЯД ГАДЖЕТіВ ІЗ СИЛЬНИМ НАХИЛОМ ГОЛОВИ
Коли ви читаєте або спілкуєтеся в мессенджерах, переглядаєте соцмережі, стежте за тим, щоб голова при цьому не нахилялася сильно вниз. Лікар часто повторює у своїх постах, на вебінарах і в ефірах: «Шия — усьому голова». І це не просто слова. Якщо м’язи шиї напружені занадто сильно й судини перетиснені, страждає й мозок, і зовнішність. Багато хто з нас прокидаються з набряками під очима саме тому, що судини пережимаються, відтік рідини від голови порушується, результат цього відразу з’являється на обличчі. У дитинстві нікому з нас не подобалося, коли мама говорила: «Не нахиляйся занадто низько над книгою». А мама права!
ПОЛОЖЕННЯ № 3. РОБОТА ЛЕЖАЧИ
Проблема номер один усіх працюючих на дистанції (у новій реальності — більшості) — це те, що вони зробили зі своїх ліжок і диванів «офіс». Навіщо сидіти, коли можна полежати з користю й одночасно не тільки попрацювати, але й розслабитися? Подібні думки — велика омана. Вам здається, що ви лежите або напівлежите й тим самим даєте організму можливість відпочити. Насправді все не зовсім так.
Голова нахилена вперед, шия зігнута. Це значить, що кров до голови надходить гірше, мозок перестає працювати на повну силу, концентрація, працездатність і креативність знижуються. Якщо ноги впираються в ліжко, щоб створити опору тілу, м’язи гомілки напружуються. «Бонусом» ви псуєте зір, тому що рекомендована відстань між монітором і очима не дотримується.
ПОЛОЖЕННЯ № 4. ДОВГЕ СИДІННЯ
Сидиш — здоров’ю шкодиш. Запам’ятаєте це просте правило. У сидячому положенні навантаження на хребет вище, чим у лежачому й стоячому. Тому всі рекомендації, де говориться про короткі й часті перерви під час роботи, мають величезний сенс. Надто важливо щогодини влаштовувати невеликі паузи вставати з-за столу, ходити, виконувати розминку, робити що завгодно, тільки не сидіти.
Крім того, коли людина довго сидить на одному місці, відбувається застій рідини в нижніх кінцівках і малому тазі. А як тільки кров перестає надходити до певної частини тіла, її функціонування погіршується. Організм починає випробовувати перенапругу, утомлюватися, загальне самопочуття моментальне псується.
Отже, не зневажайте простою, але важливою рекомендацією робити перерви, вставайте з-за столу, піклуйтеся про свій організм. Вам з ним жити, йому на вас працювати ще довгі роки. Другого тіла не буде. Це ваш безцінний ресурс, бережіть його!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2881 |
|
© Газета Домовик 2012-2023