Ранні овочі: вітамінна бомба або салат з хімікатів

10 травня 2019

Яскрава весняна зелень, огірки, редис радують око після холодної зими, а також можуть стати джерелом коштовних для організму вітамінів, мінералів і клітковини.

І все-таки до їхнього вживання в їжу потрібно ставитися з особливою обережністю, особливо, коли мова йде про харчування дитини, тому що рання зелень і городина можуть містити в собі шкідливі хімічні компоненти.

Давайте зважимо всі «за» і «проти» перших овочів і розберемося наскільки небезпечно вживати їх у їжу, а тим більше - пригощати ранніми огірками й помідорами дітей.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА РАННЯ ГОРОДИНА?

Живильна цінність овочів вирощених у теплицях зі штучним освітленням і зрошенням, а також інтенсивним добривом, невелика. До того ж рослини поглинають із ґрунту не тільки корисні мікроелементи, але хімікати, що й містяться в добривах. Найнебезпечнішими з яких є нітрати, нітрити, свинець, кадмій, ртуть і мідь.

Рання городина небезпечна тим, що може викликати харчові отруєння й викликати алергійні реакції.

Тому лікарі не радять включати першу городину і зелень у раціон дітей, вагітних та жінок, що годують. І тим більше давати ранні овочі дитинкам, що не досягли однорічного віку.

Самими небезпечними з ранніх овочів є зелена цибуля, салат, редис, буряк, пекінська капуста, шпинат, кольрабі й кольорова капуста. Накопичують менше шкідливих речовин і вважаються більш безпечними свіжі огірки, молода морква, помідори, цибуля ріпчаста, картопля, селера, броколі й корінь петрушки.

Найкраще дочекатися появи сезонних овочів і купувати свіжі огірочки й помідори, що виросли природно, у покладений строк, у ґрунті. Якщо ж чекати не хочеться й вирішили побалувати себе ранніми овочами, дотримуйтеся простих правил при виборі й уживанні їх у їжу. 

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБИРАТИ РАННю ГОРОДИНу?

Якщо ви вирішили включити ранню городину у раціон дитини старше 3 років, щоб зберегти їхню живильну цінність і не нашкодити здоров’ю маляти потрібно дотримувати простих правил.

Намагайтеся купувати городину і зелень у перевірених, знайомих вам продавців. Найціннішими й безпечними є вирощені на натуральних добривах (наприклад, компості) в еко-господарствах.

Не купуйте городину на міських ярмарках біля жвавих доріг, вони усмоктують у себе свинець від вихлопних газів автомобілів. 

Дотримуйтесь помірності – перша весняна городина не повинна стати основою раціону. 

Не готуйте з ранніх овочів свіжовичавлені соки, овочеві пюре й бульйони. 

Зверніть увагу, що городина, яка містять велику кількість гербіцидів і пестицидів, швидко в’яне і робиться непридатною до вживання. Вибирайте ті овочі, листи й бульби яких пружні, мають характерний колір і приємний аромат. Принюхайтеся, якщо від овочів іде ледь уловимий запах бензину, залиште їх на прилавку.

ЯК ЗБЕРІГАТИ РАННЮ ГОРОДИНу?

Зберігати ранню городину найкраще в холодильнику, попередньо обов’язково вийнявши її з поліетиленового пакету або харчової плівки. А якщо не зробити цього, то нітрити, що присутні в овочах, швидко перетворяться в небезпечні для здоров’я нітрати.

ЯК ЗМЕНШИТИ ШКОДУ ВІД РАННІХ ОВОЧІВ?

Перед приготуванням городину потрібно промити під теплою (не гарячої) проточною водою, щоб змити шкідливі речовини з її поверхні. Після промивання городину рекомендується замочити на 2 години в холодній воді з додаванням лимонного соку. Це ефективний спосіб зменшити вміст шкідливих речовин в овочах.

Також рекомендується обов’язково знімати з коренеплодів шкірку, а також викинути товсті стебла й зовнішні листи у салатів й білокачанної капусти, саме там накопичується найбільша кількість небезпечних для здоров’я речовин. Бережіть себе й своїх близьких!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2277 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс