Як відрізнити біль у попереку від запалення нирок

26 вересня 2018

Як відрізнити, через що болить поперек: через хребет або винуваті нирки? Це питання хвилює багатьох людей, у кого болі з'явилися раптово або вперше. Давайте розберемося, у чому подібність і відмінність, а також які підходи до лікування застосовні в обох ситуаціях.

І в тому, і в іншому випадку біль у попереку може бути однаковою, невідмітною для хворої людини. Якщо в історії хвороби вже було запалення нирок, або остеохондроз, то люди схильні думати, що це чергове загострення тієї ж хвороби, хоча насправді цього разу причина болю може змінитися. Іноді буває так, що після сильного переохолодження запалюються й нирки, і м'язи спини, так що болі мають подвійний характер.

Ознаки того, що біль викликаний проблемою в хребті:

- Біль з'явився після фізичного навантаження.

- Біль підсилюється при нахилі, поворотах у сторони.

- Біль такий сильний, що хочеться застигти в одній позі й не рухатися (анталгічна поза).

- Температура тіла 36,6.

Ознаки запалення нирок:

- Немає чіткого зв'язку болі й рухів. Він може підсилюватися при поворотах, але чітко відстежити цей зв'язок не вдається.

- Поява болю не пов'язана з фізичним навантаженням.

- Напередодні ви купалися в холодній воді, переохолодилися, перемерзли.

- Температура тіла підвищена більше 37,7 градусів.

- Постукування рукою по попереку викликає різкий біль, що віддає усередину.

- Є порушення сечовипускання, змінений колір сечі.

ДО ЯКОГО ЛІКАРЯ ЗВЕРТАТИСЯ

Точно сказати, чим викликаний біль у попереку, зможе лікар. У цьому йому допоможуть аналізи сечі, крові, УЗД нирок. У неясних випадках доктор може призначити рентген або МРТ. Радимо вам не затягувати час і звертатися до фахівця відразу, як тільки з'явився біль, особливо якщо він раптовий і раніше не турбував. Для початку можна відвідати терапевта, або лікаря загальної практики. Якщо ви схиляєтеся до думки, що причина все-таки в хребті, можна сміливо записуватися до остеопата. Якщо це не підтвердиться – при виявленні проблем у нирках, він направить вас до профільного фахівця.

ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ

Підходи в лікуванні тієї або іншої проблеми будуть зовсім різні. При болях у хребті застосовуються знеболюючі, також ефективна буде остеопатія. З домашніх методів можна порекомендувати заняття з Корденом.

При гострому запаленні нирок (пієлонефрит) необхідні антибіотики, оскільки інфекція може поширитися далі й викликати значні ускладнення. З остеопатією у цьому випадку необхідно почекати, а при високій температурі з болем вона взагалі протипоказана, аж до її зниження.

Але при хронічному пієлонефриті, коли загострення трапляються часто, а антибіотики не допомагають, остеопатія може виявити дуже істотну допомогу. Причиною хронічного пієлонефриту може виявитися опущення нирки, пережимання судин, дисфункції інших органів, м'язів. Лікар остеопат виявить і усуне проблему, після чого нирка вертається в нормальне положення й легко справляється з інфекцією самотужки. 

Те ж саме стосується й сечового міхура, хронічного циститу, але це вже інша тема.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6066 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс