Депресія прискорює старіння мозку
Для виявлення слідчих зв'язків між депресією та зниженням когнітивної функції мозку в ході старіння авторами дослідження був проведений аналіз більше 34 наукових праць, у яких брало участь більше 71 тисячі людей. Серед спостережуваних були люди з діагностованою клінічною депресією й ті, хто відзначав серед психічної симптоматики подавлений емоційний стан.
Учені припустили значимість і очевидність цього зв'язку, оскільки депресивні розлади є причиною інвалідності безлічі громадян США у віці 15-44 років, що охоплює більше 16,1 мільйона людей на рік. При цьому розвиток деменції буде діагностований у 74,7 мільйона людей в усьому світі до 2030 року. Фахівці підкреслили, що невідомо, чи викликає депресія тільки деменцію, або також пов'язана з розвитком хвороби Альцгеймера та інших порушень роботи мозку.
Доктор Амбер Джон, учасник досліджень з Університету Сассекса, Великобританія, відзначив, що люди, які перебувають у стані депресії, не повинні зневірятися. Не обов'язково депресія приведе до зниження когнітивних функцій, а профілактика у вигляді різних вправ, практики уваги, терапевтичних маніпуляцій дозволить зміцнити здоров'я й запобігти розвиток захворювань згодом.
Командою вчених проводилися пошуки зв'язку між депресією та симптоматикою когнітивного спаду у людей літнього віку, включаючи втрату пам'яті, зниження рівня навичок прийняття рішень, уповільненою обробкою інформації.
Результати наукової роботи, опублікованої в журналі Psychological Medicine, продемонстрували, що депресія пов'язана зі значним зниженням когнітивних функцій, оскільки мозок спостережуваних, що перебували в стані депресії, помітно швидше старів порівняно з тими учасниками, у яких депресії не було.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3501 |
|
© Газета Домовик 2012-2023