Не завжди те, що називають медом, - справжній мед
Про корисні властивості меду відомо так багато, що навряд чи варто когось у них переконувати. А ось нагадати про те, яким повинен бути справжній мед, особливо зараз, коли самий час робити його запас на зиму, думаю, буде не зайвим. На жаль, у наш час у продаж надходить дуже багато продуктових підробок. Не уник цієї долі й мед.
Ось деякі поради, які допоможуть у виборі бджолиного меду.
Перед покупкою мед обов'язково потрібно спробувати. Він не повинен мати ніякого стороннього аромату. Усякі відхилення в його смакових якостях повинні насторожити. Надмірна кислотність може бути пов'язана із бродінням, що почалося, аромат карамелі - результат підігріву, явна гіркота - невірні умови зберігання.
А перш, ніж купувати на ринку мед про запас, візьміть продукт, що сподобався вам, у 2-3 постійних продавців. Для початку небагато. Удома проробіть проби якості. Ось кілька порад знавців:
Зверніть увагу на колір. Кожний сорт меду має своє забарвлення, властиве тільки йому. Квітковий - ясно-жовтого кольору, липовий - бурштинового, ясеновий - прозорий, як вода, гречаний має різні відтінки коричневого кольору. Чистий без домішок мед, як правило, прозорий, якого б кольору він не був. Мед, що має у своєму складі добавки (цукор, крохмаль, інші домішки), мутнуватий, і якщо уважно придивитися, то в ньому можна виявити осад.
Справжній мед відрізняється запашним ароматом. Цей запах ні з чим не порівняний. Той, що з добавкою цукру, не має аромату, а його смак близький до смаку підсолодженої водички.
Якісний мед не скачується з ложки занадто швидко, він - грузлий. Перевіряємо. Візьміть столову ложку меду і швидкими круговими рухами переверніть її кілька разів. Мед буде навертатися на неї, майже не стікаючи в банку. Якість також можна визначити, опустивши в ємкість тонку паличку. Дивіться уважно, як "поведе" себе мед, коли ви виймаєте паличку. Якісний потягнеться вслід довгою безперервною ниткою, а перервавшись, вона буде опускатися, утворюючи на поверхні меду башточку, пагоду, що потім повільно розійдеться. Фальшивий же поведеться, як клей: буде рясно стікати й капати з палички вниз, утворюючи бризи.
Консистенція справжнього меду тонка, ніжна. Він легко розтирається між пальцями і поглинається в шкіру. У фальсифікованого ж структура груба, при розтиранні на пальцях залишаються грудочки.
ГОСПОДАРЦІ - НА ЗАМІТКУ
- Мед легко поглинає сторонні запахи й вологу. Тому щільно закривайте банку.
- Якщо мед зацукрувався, його можна повернути в рідкий стан. Треба помістити банку на водяну баню при температурі води близько +40 градусів Цельсія і залишити на плиті доти, поки мед повністю не розпуститься (кілька годин). Головне - не перевищувати цю температуру, щоб зберегти всі корисні властивості продукту.
- Продукти, що представляють собою суміш натурального меду з біологічно активними добавками (БАД), не повинні насторожувати. Додають зазвичай пилок, спиртовий екстракт прополісу, сухі екстракти золотого кореня, женьшеню, шипшини та інших лікарських рослин. У таких продуктах корисні властивості меду тільки посилюються.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7245 |
|
© Газета Домовик 2012-2023