Імбир – універсальні ліки

23 січня 2022

Останнім часом одна із самих корисних спецій – імбир – стає усе більш популярною в нашій країні. І це недаремно. На санскриті імбир, або «вішвабхесадж», значить «універсальні ліки». Ще в першому столітті нашої ери описували зігрівальну дію імбиру, користь для травлення й навіть згадували імбир як протиотруту.

Як пряність, імбир застосовується для готування майже всіх страв, чаїв і навіть уживається в чистому виді, «вприкуску», у тому числі з лимоном і сіллю. Звичайно в продажі можна знайти свіжий і сухий (мелений) імбир. Свіжий імбир - найбільш ароматний, а сухий імбир - більш гострий. Щоб підготувати свіжий імбир до використання, з нього треба зскребти шкірочку й натерти на тертці.

Гострий на смак, корінь імбиру належить до розряду «гарячих спецій», що розпалюють «вогонь» травлення й поліпшують кровообіг. За смаком імбир гострий і солодкий.

ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ ІМБИРУ

Такої комбінації смакових і лікарських якостей, як в імбирові, не знайти ні в якій іншій спеції, і навіть визнані лікарські рослини часом уступають імбиру пальму першості. Як лікарський засіб, імбир має довгий список властивостей.

- Імбир має вітрогонну, потогінну, болезаспокійливу, що відхаркувальну, протиблювотну дію.

- Імбир живить всі тканини. Новітні дослідження вказують на винятково сприятливий вплив імбиру на шлунок, травну й дихальну системи.

- Імбир робить їжу легкою й легко засвоюваною й надає їй злегка гоструватий, пряний смак.

- Імбир вживають для припинення діареї, усунення шкідливої дії тваринних отрут.

- Регулярне вживання імбиру в їжу в невеликих кількостях збільшує внутрішнє тепло, пробуджуючи апетит і стимулюючи травлення, зігріваючи шлунок й кров. Саме тому особливо корисний імбир у холодну погоду й у холодному кліматі.

- Чай з імбиром - це прекрасний засіб від фізичної або розумової втоми, який допомагає подолати стресові ситуації й відновити сили після важкого дня.

- Ця унікальна пряність знижує рівень холестерину.

- Дикий імбир (куркума) полегшує також захворювання суглобів. Ефірна олія затримує ріст бактерій.

- Шкірочка імбиру має сечогінний ефект і стимулює виділення слини.

- Імбир допомагає знімати судороги при менструації.

- Імбир застосовують також при паралічі, жовтяниці, глистяних інвазійних захворюваннях.

- Імбир - прекрасний засіб від усіх шкірних і алергійних захворювань, у тому числі й бронхіальної астми.

- Імбир поліпшує мозковий кровообіг, зміцнює судини й поліпшує пам’ять, а також стимулює діяльність щитовидної залози.

- Імбир - прекрасний засіб від старіння. До того ж він підвищує половий потяг.

ІМБИР У РЕЦЕПТАХ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ

- При захитуванні в транспорті й при морській хворобі досить корисно вживати 1-1,5 г імбиру (половина чайної ложки) у чаї або в мінеральній воді за півгодини до або під час подорожі. Вагітні жінки, до слова, також з успіхом можуть використовувати слабкий імбирний чай від цілком природньої в їхньому положенні нудоти.

- Простудні захворювання відмінно лікуються імбирним чаєм з лимоном і медом (при мокрому кашлі можна додати корицю або гвоздику).

- У випадку шлункового розладу слід розвести пів склянки натурального білого йогурту половиною склянки кип’яченої води, додати по чверті чайної ложки імбиру й мускатного горіха.

- Позбутися головного болю можна, якщо змішати половину чайної ложки імбиру з теплою водою до утворення пасти. Пасту накласти на чоло або до носових пазух - залежно від місця локалізації болю. Виникаюче при цьому відчуття печіння для шкіри є абсолютно нормальним й безпечним.

- Щоб витягнути вміст фурункула, змішайте половину чайної ложки імбиру й таку ж кількість куркуми з водою до стану пасти, а потім нанесіть склад на фурункул.

- Імбирний компрес на спину знімає біль як мінімум не менш ефективно, чим загальновідомі відповідні креми й гелі. Для приготування компресу взяти 2 чайних ложки порошку імбиру, чайну ложку куркуми, половину чайної ложки перцю «чилі» і змішати все це з теплою водою. Нагріти, нанести на бавовняну тканину, покласти тканину на хворе місце й закріпити. І проти суглобних болів допомагає той же рецепт, однак у поєднанні не з водою, а з гарячою рослинною олією (краще кунжутною або гірчичною).

- При м’язовій утомі й ломоті рекомендується імбирна ванна. 2-3 столових ложки порошку кип’ятити в 1 л води протягом 10 хвилин, потім відвар вилити у ванну. Така ванна розслаблює й полегшує м’язові болі.

КАЛОРІЙНІСТЬ ІМБИРУ

Калорійність сирого кореня імбиру становить 80 кілокалорій на 100 грамів. У сушеному виді трохи менше. Імбир накопичує в собі такі необхідні людині речовини й вітаміни, як калій, натрій, магній, фосфор, кальцій, селен, цинк, марганець, мідь, залізо, вітаміни К, Е, С, фолієву кислоту, вітаміни групи В й інші речовини.

Імбирний чай відмінний засіб профілактики й лікування при грипі й застуді. У нашому кліматі, де тривалий зимовий період, імбир послужить вам незамінною підмогою в рятуванні від застуди, кашлю, закладеності в горлі й нежитю. Вживайте гарячий імбирний чай при перших ознаках захворювання або поганого самопочуття.

ІМБИРНИЙ ЛИМОНАД

В Індійському регіоні, на Мадагаскарі й у самій Індії, імбирний чай один з найпоширеніших напоїв узимку й у періоди мусонних дощів. Улітку ж у жаркі дні надзвичайно популярний імбирний лимонад. Поріжте імбир скибочками по 15-25 грамів, заваріть в окропі, додайте небагато м’яти або меліси. Потім вичавте туди лимон і остудіть. Вийде прекрасний тонізуючий напій, який не тільки розбудить вас ранком, але й додасть прискорення на весь день.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2989 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс