Не хворій: лікарські трави, які можна виростити вдома
Домашні трави, звичайно, не скасовують ліків, якщо ви хворі або часто піддаєтеся впливу вірусів. Але в якості профілактики й для загального зміцнення організму вирощувати рослини на підвіконні в домашніх умовах — відмінна ідея.
Ми звикли купувати лікарські рослини в аптеці, а що, якщо спробувати виростити їх у себе вдома?
М’ЯТА ПЕРЦЕВА
Чай з м’яти — унікальний засіб. Рослина має антисептичні й протизапальні властивості, знижує тиск, заспокоює нервову систему, нормалізує роботу кишечнику, допомагає позбутися симптомів ГРВІ. Біль при місячних? Заварюйте м’яту. Печія або нудота? Заварюйте м’яту. Болить голова й підвищується тиск? Заварюйте м’яту. Утомилися від стресів і не можете заснути? Ви знаєте, що робити.
М’ята любить багато світла, тому вирощувати її потрібно на освітленому вікні, інакше стебла витягнуться, а листочки будуть маленькі. Воду рослина теж любить, поливайте щодня, але не дайте ґрунту «зацвісти».
МЕЛІСА
Лимонна м’ята теж дуже популярна для домашнього вирощування. Поліпшує настрій, заспокоює, знімає спазми й знижує газоутворення. У мелісі немає стільки ефірних олій, скільки є в м’яті, тому вона збагачує тільки вітамінами. Поливаєте горщик, що стоїть на сонячній стороні, три рази в тиждень і насолоджуєтеся лимонним ароматом, який виділяють листи меліси.
ШАВЛІЯ
Настойки й відвари на основі шавлії допомагають повернути апетит і позбутися підвищеного газоутворення. Це гарний антисептик, має противірусні властивості, допомагає навіть при вірусі герпесу, а ще ним добре полоскати ротову порожнину при захворюваннях ясен і горла.
Добре буде рости, якщо дотримувати балансу: 6-8 годин сонячного світла, гарний, але не щоденний полив, проте щоденне зрошення. Ніяких протягів!
РОМАШКА
Гарний заспокійливий чай, знімає роздратування, має сечогінний ефект, розслаблює м’язи й має знеболюючі властивості. Добре допомагає при проблемах із ШКТ: розладах травлення, здуттях, запорах, навіть кольках у дітей. Корисні властивості зберігаються й при інгаляціях або полосканні — ромашка (рум’янок) є гарним антисептиком.
Квіти люблять сонце, але воліють одержувати обмежену кількість вологи, тому не можна допускати їхнього переливу, краще просто частіше обприскуйте кущ.
БАЗИЛІК
Крім того, що ця рослина використовується в кулінарії, як цікава приправа, її можна використовувати й у лікарських цілях. Відвар листів допомагає полегшити симптоми захворювань дихальної системи й використовується в якості жарознижуючого. Це антиоксидант і джерело безлічі вітамінів.
Чомусь усі домашні цілителі люблять теплі сонячні підвіконня, і базилік не виключення. А от під час холодів заберіть його подалі від протягів і вікон. Поливати також регулярно, не переливаючи.
ЧЕБРЕЦЬ
Складно представити город на підвіконні без запашного чебрецю. Ця трава заспокоює нервову систему, має антибактеріальні й протигрибкові властивості, допомагає при болі в суглобах і радикуліті, проблемах із ШКТ і вірусних захворюваннях. Сонечко й лужний ґрунт допоможуть виростити вам густий багатий вітамінами кущ.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2658 |
|
© Газета Домовик 2012-2023