Карієс: факти й міфи
Здоров’я зубів важливо підтримувати, оскільки вони є основними помічниками системи травлення, щоб вона могла функціонувати належним чином. Основною причиною проблем із зубами є карієс і потрібно знати, як правильно з ним боротися.
На рахунок карієсу є безліч не аргументованих домислів, тому пропонуємо відокремити зерна від плевел і розібратися, що варто вживати, а що ні.
ФАКТИ ПРО КАРІЄС
1. Згідно статистичним даним 90% дітей дошкільного віку мають проблеми із зубами, в 95% дорослих при огляді ротової порожнини виявляється мінімум одна каріозна порожнина. Причому у дорослих, що часто приймають лікарські препарати, ризик розвитку карієсу підвищується в кілька разів. Це обумовлене тим, що більшість препаратів провокують зневоднювання організму, а нестача вологи в ротовій порожнині – головна причина розвитку патології.
2. Підвищена чутливість зубів не свідчить про утворення каріозної порожнини, дискомфорт може спровокувати близьке розташування до тканин нервових закінчень і інші фактори. Характерною ознакою карієсу, що стрімко розвивається, є гострий біль, який із труднощами вдається зняти навіть при прийманні знеболюючих препаратів.
3. Ризик розвитку карієсу суттєво підвищується при вживаннях великої кількості солодощів, що містять крохмаль, і кислих продуктів (картопля, хліб, фрукти). При розщепленні вуглеводів бактерії взаємодіють із ними й виділяють кислоту, що руйнує зубну емаль. Не меншу шкоду зубам наносять солодкі газовані напої.
4. Для запобігання розвитку карієсу слід дотримуватися правил гігієни ротової порожнини, особливо приділяючи увагу ділянкам між зубами, оскільки не усунутий вчасно м’який наліт може перетворитися у тверді відкладання, що руйнують поверхню зубів.
5. На вилікуваних зубах ніколи повторно не утворюється карієс.
6. Часте стискання й пришліфування руйнівним чином діють на зуби.
МІФИ ПРО КАРІЄС
1. Якщо прикласти таблетку аспірину до проблемного зуба, це допоможе зняти біль. Неправда. Усунути біль удасться, якщо випити аспірин, а розташування таблетки, що містить кислоту, поруч із зубом може нашкодити яснам і викликати абсцес.
2. Усі пломби рано або пізно прийде міняти. Це не так. Пломби підлягають заміні в тому випадку, якщо ушкоджені. Якщо все в порядку, пломба може прослужити все життя.
3. Про появу карієсу свідчать певні симптоми. Не вірно. М’який карієс розвивається безсимптомно, біль відчувається тільки при ушкодженні нерва.
4. Лікувати молочні зуби не обов’язково. Міф. Незважаючи на те, що такі зуби тимчасові, карієс може погіршити стан зубів, який прийдуть на зміну молочним, особливо якщо каріозні порожнини великі.
Щоб не зіштовхнутися із серйозними стоматологічними проблемами важливо регулярно доглядати за ротовою порожниною, використовуючи якісну щітку, пасту й зубну нитку.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3375 |
|
© Газета Домовик 2012-2023