Олія фенхеля: унікальні цілющі властивості
Олія солодкого кропу діє як стимулятор нервової, травної й екскреторної систем і ендокринних і екзокринних залоз. Вона допомагає зменшити запаморочення, утому й стомлення.
Олію солодкого кропу одержують зі здрібненого насіння фенхеля звичайного, рослини сімейства Apiaceae, до якого також належать морква й петрушка, має трав’янистий, злегка пряний запах, який нагадує аніс. Він росте в основному в Південній Європі, але в цей час вирощується в деяких районах Північної Європи, Австралії й Північної Америки.
Фенхель був розповсюджений ще в прадавніх цивілізаціях – єгиптяни вживали його в їжу й використовували в медичних цілях, а китайці застосовували його як засіб від укусів змій. У середні століття його підвішували у дверні прорізи, щоб відігнати злих духів.
У теперішній час олія солодкого кропу використовується в основному в медичних цілях, таких як рятування від хробаків-паразитів і їх спір в кишечнику й екскреторних трактах і в якості проносного без побічних ефектів. Воно також використовується в косметичних цілях, особливо в якості інгредієнта масажних олій, парфумів, зубних паст і мила.
Олія солодкого кропу діє як стимулятор нервової, травної й екскреторної систем і ендокринних і екзокринних залоз. Вона допомагає зменшити запаморочення, утому й стомлення. Крім цього олія солодкого кропу має такі властивості:
Вітрогінне - полегшує розлад шлунка й болі в животі.
Сечогінне - видаляє надлишок води, натрію, сечової кислоти, солей, жовчних кислот і інших токсичних елементів.
Ліенальне - захищає селезінку від різних інфекцій.
Засіб, що очищує - видаляє токсичні речовини із крові.
Відхаркувальне - виводить слиз і мокротиння, які приводять до закладенності носового тракту, ковтки, бронхів і легенів.
Стимулююче менструацію - зменшує болю при дисменорії й допомагає запобігти передчасній менопаузі в жінок.
Стимулююче лактацію - збільшує вироблення грудного молока в матерів, що годують.
Олія солодкого кропу також допомагає лікувати укуси комах, анорексію, гикавку, ревматизм і спазми. Вона може запобігти зараженню правцем через рани.
СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ
Олію солодкого кропу можна використовувати місцево або за допомогою інгаляції, хоча цілителі настійно не рекомендують ухвалювати його внутрішньо.
От інші терапевтичні способи його застосування:
Масажі й ванни - додайте дві-три краплі в масажну олію або ванну.
Догляд за обличчям - додайте трохи капель у крем для обличчя без запаху.
Пряма інгаляція - розчиніть три-чотири краплі у випарнику або дифузорі.
Рани - нанесіть одну-дві краплі на уражену ділянку.
ЧИ БЕЗПЕЧНА ОЛІЯ СОЛОДКОГО КРОПА
Незважаючи на численні переваги для здоров’я, лікарі настійно радять вам бути обережними при використанні олії солодкого кропу, тому що вона також може становити небезпеку.
Один з компонентів олії солодкого кропу, транс-анетол, збільшує виробництво естрогену, який може бути шкідливий вагітним або жінкам з раком грудей або матки й пухлинами або тим, хто мають історію пов’язану з гормонами карциноми або ендометріоза.
Аналогічно, якщо у вас епілепсія, виразка шлунка, гемофілія й інші порушення згортання крові або ви приймаєте ліки від цукрового діабету або антикоагулянти, вам варто уникати олії солодкого кропу або будь-якої ефірної олії, щоб уникнути серйозних ускладнень.
Люди із чутливою шкірою й діти у віці до 5 років також повинні триматися подалі від цієї ефірної олії, тому що вона може викликати алергійну реакцію. Завжди радьтеся з вашим лікарем і/або спочатку робіть алергійний тест на шкірі, щоб переконатися, що ви можете використовувати олію солодкого кропу без проблем.
ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ
Олія солодкого кропу може мати одурманюючий вплив, такий як судоми, галюцинації й психічний дисбаланс, особливо при споживанні в великих кількостях. Вона може також викликати блювоту, судоми й набряк легенів. Крім того, надмірне місцеве застосування збільшує ризик прояву світлочутливості або дерматиту.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2634 |
|
© Газета Домовик 2012-2023