Кунжутна олія: детоксикація й омолодження організму

22 березня 2018

За давніх часів кунжут всерйоз вважався одним з компонентів для легендарного еліксиру безсмертя, може бути тому в східних країнах кунжут дотепер вживають у неймовірних кількостях. Там його додають майже в усі продукти і страви.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ КУНЖУТУ

Кунжут має унікальний хімічний склад. У ньому багато білка, поліненасичені кислоти (відповідають за зниження рівня холестерину в крові),  кальцій, магній, цинк, фосфор, залізо і клітковина.

Кунжут є основним джерелом вапна в людському організмі, у якому звичайно відчувається гострий недолік. Вважається, що вживання на день хоча б 10 г кунжуту заповнить недолік вапна. До речі, якщо трошки пожувати насіння кунжуту, то можна сильно притупити почуття голоду.

Вітаміни (особливо Е і групи В) і мінерали (особливо цинк і кальцій), що містяться в кунжуті, беруть участь у багатьох обмінних процесах.

Якщо подивитися на шкалу корисності рослинних олій, кунжутна олія (інакше сезамова олія) займає 3 почесне місце, відразу після мигдальної і фісташкової олій.

До речі, олія кунжутного насіння значно дешевше й доступніше двох інших лідерів світу рослинних олій. У ній є важливі антиоксиданти (сезамінол і сезамол), які в інших продуктах практично не зустрічаються або зустрічаються у вкрай малій кількості. А тим часом, саме ці ефіри відповідають за ще одну чудесну властивість кунжутної олії – тривалий строк зберігання (до 9 років) без змін хімічного складу. Сезамол по суті є дуже потужним природним антиоксидантом.

КУНЖУТ ВІД ЗАСТУДИ

Кунжутне насіння із прадавніх часів використовувалося хворими для полегшення дихання під час загострення астми й легеневих захворювань. Те ж стосується й олії з насіння. 

Рецепт від тривалої застуди: перед сном прогріти кунжутну олію на водяній бані до температури людського тіла (36-38°С), швидко втерти в грудну клітину й накрити теплою ковдрою.

КУНЖУТ ДЛЯ ЖІНОК

У середні століття жінки, які опікувалися про своє здоров'я, щодня розжовували чайну ложечку кунжуту. Вважалося, це дуже корисно для жіночої статевої системи. Його насіння підсилює відтік крові під час місячних. Однак саме тому  вагітним жінкам  їсти кунжут потрібно обережно. З одного боку, висока концентрація кальцію сприяє формуванню кістяка майбутнього маляти, але з іншого при надмірному захопленні кунжутом є ризик втратити дитину.

Також кунжут знижує ризик мастопатії та інших запалень молочних залоз.

При мастопатії може допомогти втирання кунжутної олії. Якщо її немає, то можна просто подрібнити насіння кунжуту в кавомолці, додати трохи рослинної олії й прикладати до грудей кашку, що вийшла.

КУНЖУТ ДЛЯ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ

Виявляється, шлунок дуже чутливий до кунжутного насіння. Тому вживати кунжут потрібно в обмеженій кількості. Прийом на голодний шлунок провокує нудоту, спрагу і подразнює слизову травної системи.

Щоб якось згладити побічні ефекти від прийому кунжуту, його рекомендується вживати в обсмаженому виді, або разом з медом. У цьому випадку він знизить апетит.

Кунжутна олія допомагає при закрепах, а варене насіння, розчинене у квітковому меді, зупиняє діарею. Взагалі кунжутна олія для травної системи набагато корисніша, чим свіже насіння. При виразковій хворобі, гастритах і закрепах приймати по 0,5-1 ст. л. олії кімнатної температури щодня до 3 разів на день.

КУНЖУТНИЙ ДЕТОКС

В основі даної методики лежить властивість кунжуту виводити з організму токсини.

1 ст. л. кунжутного насіння необхідно ретельно перемолоти в кавомолці, приймати до їжі 3 рази на день з достатньою кількістю води.

Рецепт омолодження є з насінням кунжуту:  1 ст. л. насіння кунжуту змішати з 1 ч. л. імбиру меленого й 1 ч. л. цукрової пудри. Приймати цю суміш 1 раз на день по чайній ложці.

А ще кунжутною олією корисно змазувати тріщини й мозолі – гояться з разючою швидкістю.

Гарний кунжут і в ролі домашнього стоматолога. Візьміть у рот 1 ст. л. кунжутної олії, потримайте в роті протягом 2-3 хвилин (можна й більше), роблячи легені смоктальні й полоскальні рухи, але не ковтаючи. Якщо дана процедура стане звичкою, можете забути про карієс, запалення ясен і неприємні походи до стоматолога.

Крім усього іншого, кунжутну олію рекомендується пити при порушенні обмінних процесів в організмі, гіперфункції щитовидки, захворюваннях суглобів, кишкових кольках (потрібно невелику кількість олії втерти в шкіру живота), каменях у нирках, запаленні жовчного міхура, недокрів'ї та навіть при внутрішніх кровотечах.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3165 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс