Журавлинний сік - чудодійний напій
Сама журавлина із властивою їй характерною кислинкою і сік, отриманий з неї, - це цінне джерело глюкози і фруктози, а також чималої кількості пектину. Більше того, журавлинний сік насичений такими органічними кислотами як винна, бензойна, хінна, лимонна й урсолова.
Наприклад, урсолова кислота запобігає утворення каменів у нирках, а бензойна - сприяє зменшенню в'язкості крові й допомагає організму побороти запальні процеси. Усе це дозволяє назвати журавлинний сік відмінним антибіотиком.
Склад соку журавлини багатий різними вітамінами. У першу чергу це вітамін С, що міститься в соку в тій же кількості, що й у лимонах, апельсинах, суниці та грейпфруті. Саме журавлинний сік допомагає організму людини найбільш повно засвоювати вітамін С. Це, у свою чергу, помітно підвищує опірність організму до стресів, синдрому хронічної утоми, головних болів і т.д. Лікарі помічають, що прийом соку на ніч сприяє нормалізації нічного сну.
Журавлина є джерелом вітаміну К1, який ріднить цю ягоду із суницею та капустою. Крім того, у ній присутні вітаміни групи В і РР. Лікарі рекомендують вживати сік з журавлини при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Він також допомагає при запаленнях підшлункової залози і при гастритах, викликаних зниженою кислотністю шлунка. Напій сприяє знищенню бактерій, що руйнують слизову оболонку шлунка й провокують його виразкову хворобу.
Сік з журавлини славиться своєю дією, що омолоджує: вітаміни в його складі благотворно впливають на красу шкіри й волосся. Дубильні речовини в сукупності з вітамінами С і РР допомагають організму запобігати гнильним процесам, виводити з нього шлаки та інші продукти відходу, а також очищати кров. Лікарі стверджують, що журавлинний сік широко використовується для профілактики розвитку білокрів'я й утворення ракових пухлин.
Однією з надзвичайних здатностей цього напою можна назвати його сприятливий вплив на організм людей, що страждають ожирінням, цукровим діабетом, та мають проблеми із щитовидною залозою. Крім того, сік нормалізує метаболізм і водний баланс, зменшуючи вміст цукру в крові.
Лікарі радять регулярно вживати цей напій людям, що страждають захворюваннями серця й судин: він виводить з крові холестерин, перешкоджає утворенню тромбів, розширює та зміцнює кровоносні судини.
Журавлинний сік буде корисний при циститі та інших захворюваннях сечовивідних шляхів. Вітаміни й мінерали, що містяться в ньому, сприяють нейтралізації хвороботворних мікробів, що провокують ці захворювання. Кислоти, якими багатий склад соку, створюють у сечовому міхурі певне середовище, що перешкоджає розвитку бактерій на його стінках.
І, нарешті, напій допомагає організму боротися із проблемами, що виникають у ротовій порожнині. Лікарі рекомендують час від часу полоскати рот соком журавлини для профілактики запалення ясен, пародонтозу, ангіни.
ЯК ПРИГОТУВАТИ ЖУРАВЛИННИЙ СІК
Для готування якісного журавлинного соку беруть дозрілі ягоди. Можна заморозити журавлину і з неї також готувати сік. Якщо сік готують зі свіжої ягоди, її потрібно розім'яти й масу трохи підігріти для більш повного відділення соку. Заморожену ягоду не гріють, тому що вона добре віддає рідину.
Розім'яту ягоду поміщають у марлю або іншу тканину для віджимання і вичавлюють сік. Для негайного застосування можна розім'яти трохи ягід. А якщо приготувати сік на зиму, його можна пастеризувати або стерилізувати, закатати в невеликі банки. Можна також розвести цукровим сиропом і зберігати також у закупорених банках.
Застереження: сік з недоспілої журавлини не має всі корисні властивості, тому з такої ягоди сік краще не робити.
ДЕЯКІ РЕЦЕПТИ З ЖУРАВЛИННИМ СОКОМ
Шкірні захворювання. Півсклянки соку журавлини, півсклянки води, 1 чайну ложку меду перемішати, пити суміш через годину після їжі 3 рази на день.
Гіпертонія. Перемішати сік журавлини й мед у пропорції 1:1, приймати засіб по 1 ст. л. 3 рази на день за 15-20 хвилин до їжі.
Захворювання ШКТ, підшлункової залози. Сік підсолодити або розвести водою 1:1 і приймати по 50-100 г за 15 хвилин до їжі.
Кашель, ангіна, інші застудні захворювання. Сік з медом, змішаний у довільній формі, пити по 50-100 г перед їжею.
Гіпертонія, атеросклероз, ожиріння. Змішують сік журавлини й сік червоного буряка 1:1, п'ють по 50 г три рази на день перед їжею.
КОМУ НЕ МОЖНА ПИТИ ЖУРАВЛИННИЙ СІК
Людям з гострими запальними захворюваннями шлунка, кишечнику, із проблемами печінки, а також при загостреннях виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Незважаючи на те, що на журавлинний сік практично не буває алергії, все-таки кількість прийнятого соку визначається індивідуально – якщо організм не приймає, краще не переборщувати з обсягами.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2799 |
|
© Газета Домовик 2012-2023