Основні симптоми вірусного гепатиту

3 вересня 2014

Гепатит - це запалення печінки, в основному, вірусної етиології. Існує п'ять основних типів вірусів гепатиту - A, B, C, D і Е. Причиною гепатиту А і Е зазвичай є вживання в їжу забруднених харчових продуктів або води. Гепатит В, С і D, як правило, виникає в результаті парентерального контакту з інфікованими рідинами організму людини.

Найпоширенішими шляхами передачі вірусів типу В, С і D є переливання крові та її продуктів, що містять збудника, інвазивні медичні процедури з використанням забрудненого обладнання, щодо гепатиту В - ще й передача від матері дитині під час пологів, від членів родини дитині, а також при сексуальних контактах.

Симптоми гепатиту А можуть бути як легкими, так і важкими. Вони можуть включати підвищену температуру, нездужання, потемніння сечі та жовтяницю (пожовтіння шкіри й очних білків). 

Вірус гепатиту В може викликати гостру хворобу із симптомами, що тривають кілька тижнів, включаючи пожовтіння шкіри й очей (жовтяницю), темну сечу, крайню утому, нудоту, блювоту і болі в області живота. На рятування від цих симптомів може йти від декількох місяців до року. ВГВ може також викликати хронічну інфекцію печінки, що пізніше може розвинутися в цироз або рак печінки.

Спеціального лікування гепатиту А немає. Видужання від симптомів, викликаних інфекцією, може відбуватися повільно та займати кілька тижнів або місяців. Терапія спрямована на підтримку комфорту й уживання живильних речовин. 

Поліпшення санітарії та вакцинація проти гепатиту А є найбільш ефективними способами боротьби з цією хворобою.

На міжнародному ринку доступні кілька вакцин проти гепатиту А. Усі вони схожі з погляду надійності захисту людей від вірусу та їхніх побічних ефектів. Для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає. 

Майже у 100% людей розвиваються захисні рівні антитіл до вірусу протягом одного місяця після введення однієї дози вакцини. Навіть у випадку впливу вірусу одна доза вакцини має захисний ефект протягом двох тижнів після контакту з вірусом.

Спеціального лікування гострого гепатиту В також не існує. Догляд спрямований на проведення симптоматичної терапії та забезпечення раціонального сполучення живильних речовин. Хронічний гепатит В можна лікувати лікарськими засобами, включаючи інтерферон і противірусні препарати, які можуть допомогти деяким пацієнтам.

Усі діти грудного віку повинні отримувати вакцину проти гепатиту В - це основа профілактики гепатиту В. Усі діти та підлітки у віці до 18 років, не вакциновані раніше, повинні одержати вакцину. 

Вакцини проти гепатиту C не існує. 

Дуже важливо пам'ятати про профілактику гепатитів, щоб захиститися від цієї недуги. Якщо зараження вже відбулося, потрібно негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6053 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс