4 причини зниженого гемоглобіну
Якщо у вашому аналізі показник гемоглобіну не потрапляє в припустимі межі, звичайно, потрібно звернути увагу на причини. А їх може бути кілька.
1. НЕДОЛІК ЗАЛІЗА
Це обов'язково приводить до зниження рівня гемоглобіну. Залізо виконує дихальну функцію. Недолік його в організмі приводить до порушення формування червоних кров'яних тілець і, звісно ж, до кисневого голодування організму.
При вагітності залізо використовується набагато інтенсивніше, чим в організмі невагітної жінки. Пов'язано це з тим, що організм матері повинен підтримувати розвиток плода. Особливо великий ризик виникнення залізодефіцитної анемії у жінок, якщо до вагітності вони страждали недоліком заліза. У жіночій консультації терміново випишуть препарати, що містять залізо.
Підкоректуйте свій раціон харчування: їжте більше м'яса, свинячу і яловичу печінку, абрикоси, шпинат, гречану крупу, побалуйте себе гречаним медом, журавлиною.
Гречану кашу краще їсти без молока, з овочами. У молоці - кальцій, а в гречці - залізо, у комплексі вони не засвоюються. Організм ризикує не отримати ні заліза, ні кальцію.
Крім того, засвоєнню заліза перешкоджає танін, що міститься в каві та чаї. Харчування з підвищеною кількістю залізовмісних продуктів допомагає підвищити гемоглобін при незначному його зниженні.
2. НЕДОЛІК ВІТАМІНУ В12
Друга причина, через яку гемоглобін може не потрапляти в припустимі межі. Цей вітамін бере участь у синтезі гемоглобіну. Отут теж варто звернути увагу на харчування, вітаміни групи В містяться в зелені (петрушка, кріп, шпинат), в ананасовому та апельсиновому соках.
3. НЕДОЛІК БІЛКА
Як відомо, гемоглобін являє собою комплекс, що складається не тільки із заліза, але й білка, якого значно більше, ніж заліза. Білок міститься в м'ясі, рибі, сирі та яйцях.
4. ФОЛІЄВА КИСЛОТА
Перешкоджає нормальній ситуації з гемоглобіном. Звичайно, у щоденному раціоні повинні бути свіжі овочі та фрукти, багаті вітаміном В9 (фолієва кислота).
Однак порушувати баланс корисних речовин в організмі не можна.
Необхідно відзначити, що у розвитку анемії також відіграють роль дисбаланси різних мікроелементів в організмі, наприклад, цинку, кобальту та міді.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6327 |
|
© Газета Домовик 2012-2023