«Запилене скло» або «мутна плівка»: небезпечні ознаки вікових змін очей

21 жовтня 2021

Вікове погіршення зору наздоганяє практично всіх. Наприклад, вікова далекозорість - пресбіопія. Вона може вперше дати про себе знати в 40-45 років, але буває, що проявляється й пізніше. Однак є й більш серйозні захворювання.

1. САМЕ НЕБЕЗПЕЧНЕ: ГЛАУКОМА

Причина розвитку глаукоми - відмирання волокон зорового нерва через підвищення внутрішньоочного тиску. Око намагається впоратися з тиском, стискаючи область, через яку в нього входить зоровий нерв. Це приводить до відмирання волокон. І ділянка поля зору, за який вони відповідали, пропадає.

Найчастіше виникає в людей, що страждають короткозорістю, після 35 років. Пік можливої захворюваності глаукомою припадає на 50-55 років.

Нажаль, розпізнати глаукому самостійно неможливо. Лікарі не даремно називають її «вкрадлива хвороба». Найчастіше, пацієнт приходить до лікаря зі скаргою на зникнення бічного зору або інших ділянок поля зору. Але це відбувається вже на пізніх стадіях розвитку хвороби, яка загрожує людині повною сліпотою.

Єдиний метод тримати її під контролем: щорічні огляди в офтальмолога з виміром внутрішньоочного тиску, дослідженням гостроти зору, стану полів зору, очного дна і т.д.

2. НАЙПОШИРЕНІШЕ: КАТАРАКТА

Катаракта - це помутніння кришталика, яке може привести до сліпоти. Катаракта буває вродженою (через деякі хвороб матері), отриманою (через травми або через постійний вплив ультрафіолету). Є й інші причини, але основна — це вік. Адже помутніння кришталика починається з 40 років (приблизно 17 відсотків людей цього віку страждають від катаракти). І майже 100 відсотків 80-літніх людей потребують заміни кришталика.

Про початок катаракти сигналять кілька важливих моментів:

- Погіршення зору, особливо на вечір. А на яскравому світлі фактично сліпота.

- Вічно щось заважає нормально розглянути мир: то «мутна плівка», те «курне скло» або «вода», через які тепер бачиться мир. І хочеться постійно протерти ока.

- Контури предметів двояться, а то й трояться.

- Постійне відчуття смітинки в очах, яка не зникає, скільки б крапель не закапали.

- У полі зору літають якісь палички, мушки, крапки.

- Зміна кольору зіниці: не чорний, а якийсь білястий, жовтуватий або сіруватий.

У початковій стадії ці симптоми повторюються не часто, переслідують час від часу, але чим сильніше розвивається катаракта, тим частіше вони нагадують про себе. Не відкладайте візит до лікаря!

3. УРАЖЕННЯ СІТКІВКИ ОЧЕЙ: САМЕ НЕЗРОЗУМІЛЕ

Ураження сітківки очей або вікова макулодистрофія, одне із самих загадкових захворювань очей. Це порушення живлення судин центральної зони сітківки, через що порушується центральний зір.

Офтальмологи дотепер не можуть дати чіткої відповіді, чому ж з віком починаються проблеми з харчуванням сітківки. Хвороби цієї групи торкаються не найбільшого числа людей, але з віком відсоток збільшується: в 50 років усього це 1-3 відсотка, а от після 70 вражають уже третину людей.

Уважається, що велику роль відіграє спадкоємний фактор — якщо батьки страждали подібними змінами зору, то й у дітей вони будуть спостерігатися. На розвиток цієї хвороби також впливають занадто часті застуди (більше 5-7 разів на рік) і підвищений тиск.

А також на погане живлення сітківки впливає, власне, саме харчування. Якщо є ризик спадковості, то лікарі настійно рекомендують включати в харчування продукти, багаті вітаміном А, Е, С, а також калієм і магнієм. До речі, саме осінні продукти найкорисніші для очей: морква, буряк, гарбуз, шипшина. А також петрушка, шпинат і капуста броколі. Ще для очей дуже важливий вітамін D3. Або вживайте препарати з ним, або їжте в великих кількостях яйця, печінку, гіркий шоколад або пийте багато какао.

ДО РЕЧІ: КОЛИ БУВАЮТЬ ТИМЧАСОВІ ПОГІРШЕННЯ ЗОРУ

Причин для погіршення зору досить багато - до них можуть привести не тільки захворювання зорової системи. Зверніться до терапевта, який призначить діагностичні дослідження й перенаправляє до потрібного фахівця.

Коли людину можуть переслідувати відчуття падіння зору або дискомфорт:

- При мігрені, коли в очах виникає райдужна аура.

- При грипі, який дав ускладнення на очі, від чого в роговиці з’явилися помутніння.

- При різких перепадах тиску в гіпертоніків і гіпотоніків. Особливо часто це трапляється у людей після 60 років.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1866 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс