П’ять міфів про комп’ютерну томографію

3 жовтня 2021

Комп’ютерна томографія – це безболісний метод променевої діагностики внутрішніх органів, який допомагає виявити безліч захворювань. Він полягає у формуванні моделі певного органа в трьох вимірах за допомогою великої кількості знімків рентгена.

Ця процедура є однією із самих популярних при діагностиці різних хвороб, але одночасно багато людей її побоюються, оскільки чули зовсім непідтверджені міфи про неї. У цій статті ми постараємося з розібрати.

МІФ ПЕРШИЙ – ОБРОБКА РЕЗУЛЬТАТІВ ПРИ КТ ВІДБУВАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ КОМП’ЮТЕРОМ

Аналіз отриманих результатів знімків відбувається за участю людини. Лікар розшифровує їх і робить висновок. Усе це здійснюється за допомогою спеціальних програм, які розроблені для більш легкого виявлення проблем і патологій, але однаково ними знову ж управляє людина. Тому із упевненістю можна сказати, що цей міф розвінчаний.

МІФ ДРУГИЙ – ДІАГНОЗ СТАВИТЬСЯ НА ПІДСТАВІ КТ

Не зовсім так. Комп’ютерна томографія може допомогти в постановці діагнозу або підтвердити припущення, але робити висновок з одного тільки цього методу не можна. До того ж, бувають такі захворювання, які тільки частково підтверджуються за допомогою КТ, а ще потрібні аналізи й інші ланки.

МІФ ТРЕТІЙ – КТ ПОКАЗОВА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ВИРАЗОК, ГАСТРИТІВ І КОЛІТІВ

Саме ці захворювання легше виявити іншими методами, такими як рентгено- і колоноскопія, ФГДС і інші. КТ для таких хвороб непоказова.

МІФ ЧЕТВЕРТИЙ – КТ МЕНШ ІНФОРМАТИВНО, ЧИМ МРТ

Знову ж, дивлячись які відхилення ви шукаєте, тому що, наприклад, для виявлення дефектів і пухлин у кістках і кісткових тканинах КТ набагато більше підійде, ніж МРТ. При травмах черепа, опорно-рухового апарата й травмах спини він теж кращий.

МІФ П’ЯТИЙ – МЕТОД НЕБЕЗПЕЧНИЙ, ТОМУ ЩО СИЛЬНЕ ОПРОМІНЕННЯ

При такому методі діагностики дійсно присутня деяка доза опромінення, яка може коливатися від дози, яка рівна однієї флюорографії до дози, яка рівна 1000 таких процедур. Але саме тому її й не призначають усім підряд, а тільки при серйозних захворюваннях, які вимагають швидкого й ефективного лікування.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1972 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс