Рух проти болю в суглобах

17 вересня 2021

Улітку ми особливо активні - плаваємо, бігаємо, катаємося на велосипеді. Підвищене навантаження й травми можуть привести до болів у плечовому й колінному суглобі.

Було б прекрасно, якби всі бігали, стрибали, каталися на велосипеді. Але по факту активно й регулярно спортом займаються 1-2% населення. В інших відбувається сезонний сплеск активності. Саме тому в багатьох людей загострення хронічних захворювань відбувається влітку. Гіподинамія й гіперактивність фізично непідготовленої людини може привести до підвищеного травматизму й болям у плечах, колінах, попереку, тазостегнових суглобах. Будь-яке навантаження стає випробуванням. Тому ідеально гімнастикою займатися регулярно й помірковано, а не епізодично.

При гіподинамії порушується кровоток суглобної сумки. До суглоба не підходять кровоносні судини, а все живлення відбувається із суглобної сумки, де перебуває дуже багато судин і де повинна проходити активна циркуляція крові. Кров є продуктом, з якого виробляється суглобна рідина, яка живить й змазує суглоби. При поганому  кровопостачанні через недостатню роботу м’язів, порушується склад суглобної рідини, порушується живлення хряща, хрящ починає вмирати, руйнуватися. У підсумку, ми маємо справу з артритами й артрозами.

Захворювання суглобів піддаються лікуванню досить легко, якщо лікувати їх рухом. Є спеціально розроблені тренажери й лікувальні комплекси вправ. Особливо вони важливі для міжхребцевих дисків - це теж суглоби. Їх у нашому хребті більше тридцяти. За допомогою спеціальних тренажерів можна зміцнити й відновити циркуляцію крові в них, навіть якщо вже є грижі.

На жаль, за допомогою одних тільки уколів і медикаментів рідина в суглобі краще не стане й живлення не налагодиться. Операції теж дають тимчасове поліпшення, після них часто бувають рецидиви. Це пов’язане з тим, що після операцій лікарі рекомендують спокій і відсутність рухового навантаження. Але без рухової активності суглоби так і будуть руйнуватися через нестачу живлення й змащення. Вилікуватися можна винятково рухом, який відновить властивості суглобної рідини.

ЯКІ ІСНУЮТЬ ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ АРТРОЗА Й ПЛЕЧЕЛОПАТКОВОГО ПЕРИАТРОЗА?

Якщо говорити про плечелопатковий периатроз, то це не самостійне захворювання, а симптом ураження шийного відділу хребта. Воно виникає із двох причин: у результаті травмування плечових м’язів або при тривалій відсутності руху, коли плече починає як би «сохнути». Якщо не було травми, то болі починаються через шийний відділ хребта. Це може бути внаслідок остеохондрозу, грижі, зміщення. Лікувати треба шийною гімнастикою й розробкою плеча – тільки разом.

Причиною артроза є гіподинамія - і поки не усунути цю причину, видужання не настане. Якщо суглоби вже болять, то крім рухових вправ, варто зайнятися гімнастикою на спеціалізованих тренажерах разом з фахівцем, а також за допомогою спеціалізованого точкового масажу, що стимулює суглобну капсулу. І після цього, звичайно, не припиняти гімнастику. Артроз майже на будь-якій стадії й у будь-якому віці можна вилікувати, якщо прибрати фактори, що приводять до нього.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1992 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс