У МОЗ розповіли про дії, якщо вас укусила змія
За даними Міністерства охорони здоров'я, з початку року від укусів змій постраждали понад два десятки українців. Загалом за рік фіксують кілька сотень таких звернень. Саме тому у МОЗ вирішили нагадати, що потрібно знати про змій та першу медичну допомогу, щоб захиститися.
Плазуни зазвичай активні з квітня до жовтня і найбільш активні в період розмноження в квітні-травні та восени. Водночас влітку у спекотний час змії стають малорухливими і люди можуть не помітити їх та наступити, сісти на них чи лягти. Саме через це стається більшість укусів.
ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД УКУСУ ЗМІЇ
Якщо ви йдете в ліс чи в степ, де є ймовірність зустріти змій, у МОЗ радять одягнутись відповідно: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які бажано заправити у взуття.
Також слід перевірити місце, де збираєтесь відпочити. Постукайте палицею по пеньку, поваленому стовбурі дерева чи каменю, на який збираєтесь сісти. Це хороше місце відпочинку не тільки для вас, але й для плазунів.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗМІЯ ВСЕ Ж ВКУСИЛА
Найкраще, що ви можете зробити, це негайно звернутись за допомогою до медичного закладу. Лише лікар може надати необхідну медичну допомогу. І лише там є протиотрута, яку за потреби можуть використати. Якщо ви пам'ятатимете, як виглядала змія, яка вас вкусила — це допоможе підібрати правильне лікування.
Як негайно допомогти людині, яку вкусила змія:
- забезпечте спокій та мінімум рухів потерпілого;
- давайте пити багато рідини;
- при укусах в область кінцівки зафіксуйте її за допомогою імпровізованої шини (дошки, палиці);
- за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину;
- продезінфікуйте рану та накладіть стерильну пов'язку.
ЩО НЕ ТРЕБ РОБИТИ В ЖОДНОМУ РАЗІ
- розрізати рану і висмоктувати отруту;
- припікати рану;
- обробляти рану додатково;
- накладати джгут.
Рятувальники закликають людей бути обережними та уважними на природі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1519 |
|
© Газета Домовик 2012-2023