Як вилікувати сухість та ранки у носі

29 травня 2021

Ранки в носі – проблема, з якою має справу майже кожен. В одних випадках вони можуть зникати самостійно, в інших – тягнутися місяцями, викликаючи свербіж і нагноєння. Найчастіше ранки сигналізують про порушення функції тих чи інших внутрішніх органів та систем.

Причини появи ранок в носі:

- риніт (гострий та хронічний);

- стафілококові синусити та гайморити;

- аденоїди;

- герпетична інфекція;

- зовнішні впливи (удари, гематоми, абсцеси);

- екзема, бешиха (рожа), стрептококова піодермія;

- гормональні збої в організмі, дисбактеріоз носової порожнини (лікування ран у носі за допомогою мазей в цьому випадку не дасть очікуваного ефекту);

- новоутворення, фурункули;

- запалення кровоносної судини;

- робота на шкідливому виробництві, сикоз;

- неконтрольований прийом фармацевтичних препаратів;

- паразитарна інвазія.

Конкретні причини сухості слизової оболонки в носі зможе визначити лише лікар після ретельного огляду хворого.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ РАНОК У НОСІ

Симптоматика залежить від причини, що викликала появу ранок в носі. Так, для риніту характерний нежить, набряк, подразнення слизової оболонки, больовий синдром. В окремих випадках можуть з’явитися тріщинки. 

При гаймориті хворого турбує біль у переніссі, закладеність носа, «здавлювання» гайморових пазух. Набряклість обличчя і прояви вираженої інтоксикації (лихоманка, озноб, слабкість, відсутність апетиту) – характерні симптоми гаймориту.

При вірусній інфекції в порожнині носа утворюються дрібні тріщини, причиною яких є сухість слизової, під носом мацерація шкіри. Ситуацію полегшать краплі від сухості в носі. Проконсультуйтеся з лікарем з цього питання.

ЧИМ ЛІКУВАТИ РАНКИ В НОСІ

Основне лікування залежить від причини, яка спровокувала появу ранок. Невеликі запалення можна лікувати в домашніх умовах, застосовуючи місцево мазі та антисептичні розчини. Тут доречні тетрациклінова, оксолінова, цинкова мазь та «Ацикловір». Добре себе зарекомендували розчини «Мірамістин» і «Хлоргексидин». Препарати попереджають розвиток інфекції і швидко загоюють ранки. Про те, якими засобами змащувати гнійні болячки в носі, краще проконсультуватися з фахівцем.

Для лікування фурункулів, крім місцевого застосування антибактеріальних мазей, лікар призначить курс антибіотиків. Сикоз потребуватиме тривалішого лікування. Примочки, мазі і турунди з розчином трипсину допоможуть прискорити одужання. При смердючому нежиті (озена) лікування спрямоване на полегшення симптоматики (промивання носа сольовим розчином, застосування стрептоміцинової мазі і внутрішньом’язове введення антибіотиків). При герпесі призначається курс противірусних та антигістамінних препаратів, а також адаптогени та імуностимулятори.

Якщо з’явилася болячка всередині носа в дорослого, необхідно записатися на прийом до лора, який допоможе встановити причину і призначить адекватне лікування.

Загальні рекомендації для пацієнтів: 

- зміцнення імунітету за допомогою вітамінних препаратів і свіжих фруктів;

- здоровий спосіб життя і регулярні фізичні вправи, що посилять роботу кровоносної системи, яка сприяє виведенню з організму токсичних речовин і продуктів розпаду мікробів.

ЯК ВИЛІКУВАТИ СУХІСТЬ У НОСІ І КРОВ’ЯНІ СКОРИНОЧКИ У ДИТИНИ

У дітей часто виникають ранки в носі, причиною яких є бактеріальна інфекція. Золотистий стафілокок, винуватець виникнення дрібних ранок і тріщин, «полюбляє» слизові оболонки, чим провокує запалення носоглотки з набряком і герпетичні висипання. При такій симптоматиці обов’язково зверніться до педіатра. Своєчасне лікування попередить виникнення багатьох ускладнень, включаючи пневмонію і менінгіт.

ЛІКУВАННЯ РАНОК В НОСІ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

Ефективним доповненням до основного лікування стануть рецепти народної медицини. Перед їх застосуванням порадьтеся з фахівцем.

Що робити, якщо болячка в носі довго не загоюється – народні засоби:

- прогрівання носа;

- відвари з лікарських трав для підвищення імунітету;

- мазі домашнього приготування на основі часникового масла та календули;

- інгаляції з лікарськими травами і ефірними маслами (допоможуть, коли біль і печіння в носі не проходять тривалий час);

- місцеве застосування сірки.

БОЛЯЧКИ В НОСІ, ВИКЛИКАНІ ВАЖКИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

Мова йде про такі важкі захворювання, як сифіліс, туберкульоз носа і новоутворення. До останніх належать доброякісні і злоякісні пухлини. Вони вимагають негайного обстеження, за результатами якого буде призначено курс лікування. 

Основними проявами туберкульозу є постійні ранки і невеликі ущільнення. Сифіліс проявляється утворенням твердого шанкра, що супроводжується гнійними виділеннями. Без своєчасного лікування носова порожнина покривається хронічними патологічними виразками, а носова кістка руйнується.

ПРОФІЛАКТИКА

Прості профілактичні заходи допоможуть позбутися такого неприємного симптому, як ранки і тріщинки в носовій порожнині. Основою профілактики стануть:

- здоровий спосіб життя і відмова від шкідливих звичок;

- повноцінне харчування з достатнім споживанням клітковини, свіжих овочів та фруктів;

- загартовування і посильні фізичні вправи;

- нормалізація питного режиму;

- прийом вітамінних комплексів у весняно-осінній період;

- зволоження повітря в приміщенні;

- своєчасне лікування вірусних захворювань.

Безконтрольне застосування судинозвужувальних крапель і мазей теж під забороною. Про те, як позбавитися сильної сухості носа вночі вам розповість лікар після всебічного обстеження.

Фахівці допоможуть вирішити будь-яку проблему стосовно вашого здоров’я. Нададуть відповіді на запитання, зокрема чому в носі постійно утворюються болячки, допоможуть визначитися з методами діагностики і призначать ефективний курс лікування.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1990 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс