Тільки не спиртом: як потрібно дезінфікувати смартфон
На тлі епідемії коронавірусу основною рекомендацією лікарів по профілактиці є регулярне миття рук милом або дезінфікуючими засобами. Однак багато хто забуває, що на смартфонах і інших гаджетах, якими ми користуємося щодня, також залишається велика кількість інфекційних збудників і бактерій.
Кращою профілактикою від коронавіруса залишається регулярне миття рук, але воно може виявитися марним, якщо при цьому не дезінфікувати власний смартфон, повідомляє портал Mashable з посиланням на професора епідеміології Школи суспільної охорони здоров’я в Каліфорнійському університеті Джеффрі Клауснера.
«Точно так само, як і ваші руки, ваш телефон теж може бути заражений», — попереджає Клауснер.
Мікроби на руках людини становлять загрозу здоров’ю, тому що люди регулярно торкаються до власного обличчя, наприклад, роту, носу або очам, через що збудник може потрапити в організм. При цьому, якщо вірити дослідженням, сучасний користувач бере в руки свій смартфон кілька сотень раз на день й, якщо не ужити заходів обережності, миття рук від зараження не врятує — адже на поверхні електронного обладнання теж можуть жити хвороботворні мікроорганізми.
«Ми називаємо смартфони третьою рукою, яку ніколи не миють. Якщо ви не ставитеся до телефону так само, як до власних долонь, то тримати всі три в чистоті стає достатньо важко», — заявив співзасновник компанії Phonesoap Ден Барнс.
У дослідженні університету Арізони повідомляється, що на поверхні смартфона живе вдесятеро більше бактерій, чим на сидінні унітаза, тому що останній регулярно миють, а гігієною першого здебільшого зневажають.
Однак дезінфекцію смартфона потрібно проводити за певними стандартами, тому що звичайні засоби можуть нашкодити пристроєві. У багатьох користувачів виникає спокуса протерти гаджет гелем зі змістом алкоголю або антибактеріальними вологими серветками, які часто використовуються для очищення рук. Такі заходи загрожують зіпсувати екран смартфона.
«На дисплеях сучасних телефонів є покриття, що захищає їх від бруду або жиру від рук власника. Використання спиртовмісних засобів для очищення смартфона може йому нашкодити», — пояснив Business Insider віце-президент і креативний директор компанії Squaretrade, що спеціалізується на захисті гаджетів, Джейсон Сіціліано.
Відомо, що це покриття згодом зношується самостійно, але використання хімічних засобів помітно прискорює цей процес.
Замість цього виробники смартфонів рекомендують протирати гаджети шматком тканини, змоченим у теплій воді з милом. Варто відзначити, що не всі гаджети захищені від рідин, тому необхідно стежити, щоб вода не попадала у відкриті отвори. Крім того, перед очищенням смартфона слід відключити його від мережі.
Існують і альтернативні способи дезінфекції смартфонів, наприклад, використання спеціальних обладнань, що представляють собою невелику коробочку з бактерицидною лампою усередині. Цей засіб є досить дорогим (близько $80) порівняно з ганчіркою, змоченою в мильній воді. Крім того, співрозмовники Mashable і Business Insider не змогли підтвердити ефективність цього способу.
Як пояснив «Газеті» фахівець, важливо розуміти, що вірус, розповсюджуваний хворою людиною, осідає на різних поверхнях, особливу небезпеку представляють дверні ручки, дисплеї мобільних обладнань і клавіатури комп’ютерів.
Аналіз 22 досліджень, проведених німецькими вченими, показав, що коронавірус людини може жити на поверхнях з металу, скла або пластика до 9 днів. Що стосується нового коронавірусу (COVID-19), точних даних про тривалість його життя на поверхнях зі скла й пластику поки немає, але вчені припускають, що він буде поводитися аналогічно іншим коронавірусам.
«Тому важливо обробляти поверхні, яких ви часто торкаєтеся, розчинами, що дезінфікують», — звертають увагу фахівці.
Головна вимога до дезінфікуючих засобів — це ефективність проти вірусів з оболонкою, у першу чергу, це спиртові дезінфікуючі засоби. Слід ураховувати, що не всякий розчин спирту має достатній антисептичний ефект.
«Ефективна концентрація в спиртовмісному препараті повинна коливатися від 60 до 95%. Приміром, ідеальним антисептиком є 75% і більш розчин етилового спирту. Препарати, що містять менші концентрації етанолу (наприклад, спиртовмісні гелі), не мають виражений антисептичний ефект. У той же час чистий (нерозбавлений) етанол не є сильним антисептиком», — резюмує експерт.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2262 |
|
© Газета Домовик 2012-2023