Такі сонячні фрукти
Ось уже й перший місяць літа закінчується. Наступає час запашних абрикосів. Але ж у нас, в Україні, їх росте безліч.
Ці прекрасні плоди мають високі смакові якості, швидко вгамовують почуття голоду, збагачують організм вітамінами й мікроелементами, мають лікувальний ефект при ряді захворювань, роблять людину бадьорою, сильною і працездатною.
У 100 г абрикоса заліза стільки ж, скільки у 250 г печінки, тому це один з кращих фруктів для кровотворення. Саме тому абрикоси, у тому числі сушені - урюк і курага - рекомендуються хворим анемією, а також вагітним. Чим яскравіше забарвлення фрукта, тим більше в ньому міститься вітаміну А, що так необхідний особливо дітям, оскільки бере участь у процесах росту.
Абрикоси також поліпшують зір, зміцнюють судини. Особливо вони корисні тим, у кого дистонія і схильність до утворення синців.
Завдяки величезній кількості солей калію абрикоси допомагають при аритміях. Вони виконують також сечогінну дію, тому корисні тим, хто страждає гіпертонією й набряками.
Абрикос щедро багатий пектинами - харчовими волокнами, які чистять кишечник і виводять із нього шлаки.
Можна використовувати і ядра кісточок. Вони добре діють як заспокійливе при кашлі, трахеїті, бронхіті, ларингіті.
Для готування лікувальної суміші варто розколоти 20 г абрикосових кісточок, очистити ядра від шкірочки, висушити і розтерти в порошок. Приймають 3-4 рази на день по 1 чайній ложці з молоком або чаєм.
Це лише маленький перелік корисних якостей цих цінних плодів.
Але варто нагадати, що абрикоси протипоказані при виразці, гастриті й діабеті. Не варто на них налягати й тим, хто дотримується дієти для схуднення. І також не слід уживати за один прийом більше 20 г ядерець абрикосів.
Абрикоси вживають і у свіжому, і сушеному вигляді, варять варення, повидло, джем, пастилу, готують соки, вино й багато чого іншого. Використовують їх і в кондитерському виробництві. Пропонуємо вам кілька рецептів із цих чудесних фруктів.
ЦАРСЬКЕ ВАРЕННЯ З АБРИКОСІВ
1 кг щільних абрикосів, 500 г цукру.
Абрикоси переберіть, вимийте, акуратно вийміть кісточки й видалите шкірочку. Кісточки розколіть, а ядра вкладіть у абрикоси. Потім абрикоси укладіть у вогнетривку миску. Окремо насипте цукор у каструлю, залийте 1 склянкою води й поставте на середній вогонь. Готуйте, помішуючи дерев'яною ложкою, поки цукор повністю не розчиниться (якщо він почне підгоряти, додайте 1-2 ст. л. гарячої води). Доведіть сироп до кипіння й відразу ж залийте ним абрикоси. Дайте охолонути, потім акуратно злийте сироп у каструлю, знову скип'ятіть і залийте ним абрикоси. Повторіть ще мінімум 3 рази (чим більше ви повторите цей процес, тим насиченішим буде варення). Потім укладіть гаряче варення в підготовлену банку, обгорнену вологим рушником. Витріть краї й відразу ж закрийте кришкою. Дайте охолонути. Зберігайте в холоді.
Якщо в абрикосів виявляться гіркуваті кісточки, можна їх замінити четвертинками волоських горіхів або мигдалем.
ДЖЕМ З АБРИКОСІВ
1 кг абрикосів, 900 г цукру, лимонна кислота - на кінчику ножа.
Абрикоси вимийте, розріжте навпіл і видаліть кісточки. Складіть у каструлю й залийте водою так, щоб вона тільки покривала плоди. Варіть на середньому вогні, поки абрикоси не стануть м'якими. Потім протріть абрикоси через сито. Протерту масу складіть у каструлю, додайте цукор, лимонну кислоту й варіть 1,5 години на середньому вогні, періодично помішуючи, поки маса не загустіє. Розлийте в гарячому вигляді в простерилізовані банки й закрийте кришками.
ПАСТИЛА З АБРИКОСІВ
Цукор - 250 г, вода - 50 г, абрикоси - 1 кг.
Очистити абрикоси від кісточок. Викласти в ємкість з товстим дном. Насипати цукор і влити воду. Поставити на вогонь. Довести до кипіння. Добре перемішати й проварити не більше 5 хвилин. Усе збити блендером.
Взяти великий лист і вистелити пергаментом. Бажано його трохи змазати рослинною олією, щоб уникнути прилипання пастили.
Виливаємо абрикосове пюре на лист. Товщина вмісту має бути не більше 1 см. І ставимо в духовку при 100°С на 4 години. Потім виключаємо і даємо повністю охолонути. І повторюємо процедуру доти, поки пюре не загустіє.
Потім, якщо є сушка, досушуємо на ній. Якщо немає, то на балконі на сонці або на вулиці, але, обов'язково, з доступом свіжого повітря. Перекладаємо разом з пергаментом на тацю сушки і сушимо протягом 12 годин. У результаті має вийти щільна, пружна та суха консистенція.
Бік, що стикається з пергаментом, може залишитися трохи вологим. Щоб повністю висушити пастилу, даємо їй охолонути і відокремлюємо від пергаменту. Скручуємо в трубочку й розрізаємо ножем товщиною близько 1 см. Викладаємо досушувати на сушарку або на балкон на 12 годин.
ПИРІГ З АБРИКОСАМИ
Для начинки: 8-9 абрикосів, 3/4 скл. цукру, 1/4 скл. води, 50 г вершкового масла.
Для тіста: 4 яйця, 2/3 скл. цукру, 1 ч. л. ваніліну, 1 скл. борошна, 1 ч. л. розпушувача, щіпка солі, 50 г вершкового масла (розтопленого).
Начинка: з'єднайте в каструльці з товстим дном цукор з водою, доведіть до кипіння, помішуючи ложкою, поки цукор не розчиниться. Залишіть кипіти, не розмішуючи, приблизно 5-8 хвилин, поки сироп не стане змінювати колір на золотаво-коричневий. Після цього зніміть з вогню і вмішайте вершкове масло (воно спочатку запіниться, а потім вся маса стане схожа на густу карамель). Вилийте карамель у добре змазану маслом нероз'ємну форму. Половинки абрикосів викладіть зверху карамелі зрізом униз і як можна щільніше одна до одної.
Тісто: яйця з цукром і ваніліном збийте в густу піну (збивати приблизно 10 хвилин на високій швидкості). Борошно просійте з розпушувачем і сіллю й акуратно вмішайте в яєчну масу. Відкладіть кілька ложок тіста в посуд з розтопленим вершковим маслом і акуратно перемішайте. Потім усе це вилийте в тісто і, також, не збиваючи, перемішайте до однорідної маси. Якщо цього не зробити, а відразу влити розтоплене масло в збите бісквітне тісто, то під вагою масла воно осяде.
Викладіть масу до абрикосів і випікайте в розігрітій до 160°С духовці 30-35 хвилин, перевіряючи на готовність сірником. Після цього нехай пиріг постоїть у формі ще 10 хвилин. Потім проведіть по краю ножем, звільняючи стінки посуду, і переверніть на велику тарілку.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3852 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023