6 правил для здорової психіки
Ми не будемо розглядати ніяких психічних патологій. У полі уваги буде людина, яка вважається здоровою, але, проте, досить часто страждає від стресів і негативних емоцій. У яких умовах людина почуває себе комфортніше всього? Адже якщо ми будемо знати, що потрібно кожному з нас для нормального існування в цьому світі, то зможемо хоч якось наблизитися до стану гармонії у власній душі. А при достатній ретельності й увазі до власної персони цілком можливо зробити так, що цей стан оселиться в душі надовго, і ви ще зможете поділитися ним зі своїми близькими людьми.
Оскільки кінцевим результатом високорозвинених особистостей є психологічне благополуччя, тому для комплексного розвитку потрібно знати основні складові психічного здоров'я та благополуччя. Їх усього шість.
1. Першою та найважливішою складовою є прийняття себе як людини, гідної поваги. Це центральна ознака ментального здоров'я людини.
2. Уміння людини підтримувати позитивні, теплі, довірчі відносини з іншими. Люди з такими якостями мають більш високий потенціал до любові та дружніх відносин.
3. Автономність - це незалежність і здатність людини регулювати свою поведінку зсередини, а не чекати похвали або оцінювання себе з боку оточуючих. Це здатність, завдяки якій людина може не дотримуватися колективних вірувань, забобонів і страхів.
4. Екологічна майстерність - здатність людини активно вибирати і створювати власне оточення, що відповідає її психологічним умовам життя.
5. Наявність мети в житті - упевненість у наявності мети та сенсу життя, а також діяльність, спрямована на досягнення цієї мети.
6. Самовдосконалення - мало досягнути тих характеристик, які були описані вище, важливо розвивати власний потенціал. Тобто, повинна бути потреба реалізації себе та власних здатностей. Важливим аспектом відношення до себе, як до особистості, здатної до самовдосконалення, є також відкритість новому досвіду.
За великим рахунком, психічне здоров'я залежить від стану нашого тіла, психіки й соціального оточення.
Для дітей потрібні додаткові умови:
- присутність батьків;
- уважне ставлення до емоційних потреб дитини;
- більше самостійності і незалежності.
Можна намалювати коло, розділити його умовно на 6 секторів і оцінити кожний сектор за десятибальною шкалою. Так ви наочно зможете дізнатися, де саме та у якому аспекті вашого життя є невирішені проблеми. Залишиться тільки зайнятися їхнім рішенням - а якщо займетеся, вирішите обов'язково. Здоров'я вам!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6655 |
|
© Газета Домовик 2012-2023