Як сервірувати святковий стіл?

28 грудня 2019

Білий колір зробіть провідним для всього оформлення столу, наприклад, постеліть скатертину, поставте білі свічки і посуд, але доповніть золотистими, сріблястими предметами або предметами з перламутровим блиском. Адже білий колір - це відмінне, завжди актуальне рішення, яке в Новий рік буде дуже доречним.

Однак можна використовувати й інші його відтінки: яєчної шкаралупи, красивий колір слонової кістки, кремовий з рожевим, блакитним або фіолетовим відтінком. Можливі й контрастні об’єкти у вигляді кольорових серветок, декоративних статуеток.

Для початку, слід визначити, чи буде святковий стіл продовженням і доповненням загального дизайну приміщення, або ж стане самостійним його центром. Тобто, наприклад, ви можете вибрати кольори, відтінки і матеріали святкового оформлення вітальні або їдальні і для сервірування столу. Або визначити для нього іншу гамму, що гармонійно поєднується з основним настроєм кімнати.

На новорічному столі повинні бути присутнім атрибути й прикраси, що підкреслюють тематику свята: ялинкова мішура й іграшки, композиції з них, тематичний декор для столових приладів і посуду, свічі або фігурка Діда Мороза з подарунками. Головне не перестаратися з декоруванням столу, адже основне на ньому - це страви, які необхідно прикрасити, підкреслюючи новорічну атмосферу.

ГОТУЄМО ДО СВЯТА РАЗОМ

Господар наступаючого року всеїдний, але дуже любить різноманітність. То ж ваш стіл на Новий рік повинен, буквально, ломитися від різноманітних страв. Пропонуємо вашій увазі кілька рецептів.

ХОЛОДЕЦЬ

1 кг свинячих ніжок; 1 кг яловичини на кісточці; 300 г моркви; 300 г цибулі; 2-3 зубчики часнику.

Свинні ніжки залийте 4 літрами води і варіть п’ять годин на повільному вогні. Потім додайте яловичину і варіть ще три години. Дуже важливо розуміти, що воду підливати не можна! Дрібно поріжте цибулю, крупно моркву. Все це покладіть у каструлю і варіть ще годину. Додайте лавровий лист, часник і залиште кипіти ще хвилин 20. Далі м’ясо вийміть з бульйону, остудіть, дрібно наріжте і кладіть у форму. Бульйон процідіть і залийте зверху м’яса. Потім холодець, що захололо, поставте в холодильник на 6-8 годин.

БАРАНИНА ІЗ КМИНОМ І М’ЯТОЮ

Баранячий окіст на кісточці - 2 шматка, сіль грубого помелу - 1 ч. л.

Для маринаду: лимони - 2 шт., перець чилі червоний - 2 шт., часник - 10 зубчиків, м’ята - 1 пучок, оливкова олія - 5 ст. л., кмин - 1 ст. л.

Зубчики часнику почистити й роздавити пласкою стороною ножа.

Перець чилі нарізати невеликими шматочками, попередньо вилучивши насіння з одного стручка (якщо боїтеся гострого - видаляйте з обох). Листи м’яти дрібно порубати.

З лимонів вичавити сік.

Приготувати маринад, з’єднавши оливкову олію, лимонний сік, м’яту, перець чилі, часник і кмин.

У баранині зробити глибокі надрізи уздовж кістки й невеликі надрізи на м’ясі.

Обмазати баранину маринадом, постаратися наповнити їм усі надрізи в м’ясі й залишити маринуватися мінімум на годину.

Запікати близько півтора-двох годин у попередньо розігрітій до 200°С духовці. Подавати, присипавши крупною  сіллю.

Яблука з м’ясом

4-5 середніх яблук; 200 г будь-якого м’ясного фаршу; сіль; чорний мелений перець; свіжа зелень за смаком; 2 склянки бульйону.

Для соусу: 1 склянка сметани; 2-3 зубчики часнику.

Спочатку дрібно наріжте зелень, додайте її в фарш, посоліть, поперчіть і добре перемішайте.

З яблук ножем видаліть частину серцевини - рівно стільки, щоб усередині залишилося досить багато місця для начинки.

Фаршем начиніть яблука і акуратно помістіть їх в сотейник з товстим дном. Залийте бульйоном і на повільному вогні готуйте під кришкою близько 40-50 хвилин. Після цього перекладіть яблука в глибоке ошатне блюдо. А на дно неодмінно налийте підливу.

Соус: часник і кріп порубайте ножем якомога дрібніше. Змішайте зі сметаною і злегка присоліть за смаком і подавайте до фаршированих яблук.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2047 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс