Пряничний будиночок
Подаруйте диво дітям і створіть казкову атмосферу новорічних свят, приготувавши будиночок із імбирного тіста. Готовий будиночок буде радувати своєю красою не тільки вдень, а й надвечір, якщо всередині запалити ліхтарик.
Створення казкового будиночку – процес не швидкий. Розфарбованим деталям потрібно дати час на вистигання, бажано залишити на добу. Потім деталі склеїти між собою і також дати висохнути.
Для тіста: 200 г борошна, 100 г вершкового масла, 100 г коричневого цукру, 1 шт. яєць, 1 ст. л. рідкого меду, 1,5 ч. л. соди, 1 ч. л. кориці, 2 ч. л. імбиру молотого, 3-4 зірочки гвоздики, 3-4 коробочки кардамону ( нам потрібне лише насіння).
Спеції перетерти у ступці або подрібнити у кавомолці, змішати з просіяним борошном та содою.
В окремому посуді розтираємо міксером масло з цукром. До масляної суміші додаємо яйце і рідкий мед (якщо мед густий, підігрійте його на водяній бані ). Знову збиваємо міксером до пишності. Додаємо до цієї маси борошно зі спеціями і ще раз вимішуємо за допомогою міксера. Тісто виходить м’яким і липким. Нехай вас це не лякає. Розділіть тісто на 4 частини, загорніть його в плівку і покладіть в холодильник (на годину-півтори) або морозильну камеру на 15-20 хвилин. З охолодженим тістом буде працювати дуже легко.
Виставіть температуру у духовій шафі на 180°С.
На аркуші пергаменту, рясно присипаним борошном, починайте розкачувати тісто. Це важливо, оскільки тісто дуже ніжне і перекласти його на деко без пергаменту неможливо. Під час випічки тісто злегка збільшується у розмірі, тому не розміщуйте фігурки занадто близько одна до одної. Товщина розкатаного тіста для будиночка має бути приблизно 2 мм, а для фігурного печива тісто розкачується максимально тонко.
Вирізайте по шаблону дах і стіни майбутнього пряникового будиночку, фігурки ялиночок, зірочок, тощо. Тісто випікається дуже швидко, близько 5-ти хвилин. Відразу після випічки печиво м’яке, але після охолодження стає твердим і хрустким.
МЕДОВА ПОМАДКА (ДЛЯ ДЕКОРУВАННЯ)
250 г цукрової пудри, 50 г рідкого світлого меду, 15 г молока, 3 краплі ванільної есенції, харчові барвники.
Для приготування глазурі потрібно просіяти в миску пудру, змішати її з молоком, влити мед і перемішати до однорідної тягучої маси. Додати ванільної есенції. Розлити в кілька чашок і підфарбувати. Розподілити по кондитерським мішкам і використовувати для декорування. Обвести спочатку печиво по контуру, дати йому час підсохнути близько 10 хвилин, потім залити всю площу печива.
ЦУКРОВО-БІЛКОВА ГЛАЗУР
Для склейки й розпису будиночка приготуємо цукрово-білкову глазур.
Цукрова пудра - близько 180 г, яєчний білок - 1 шт., лимонний сік - 1 ч. л.
Білок з лимонним соком збити до м’якої піни, поступово додаючи цукрову пудру й коньяк або ром.
Коли маса стане густою, поступово додаємо ще цукрову пудру, щораз ретельно розтираючи ложкою до однорідності.
Глазур повинна бути блискучою й досить густою, щоб при піднятті вінчика залишати слід, що піднімається гіркою.
Але якщо маса буде зайво густою, з нею буде важко працювати. У цьому випадку додайте до неї 2-3 краплі води й ще раз розітріть.
Після приготування щільно накрити глазур харчовою плівкою й дати постояти їй хвилин 30. Тепер вона готова до роботи.
Набагато простіше й швидше склеювати деталі розтопленим на водяній бані білим шоколадом, але він не такий сніжно-білий, як цукрово-білкова маса. Можна піти на хитрість: акуратно склеїти деталі білим шоколадом, а потім усі місця склейки замаскувати цукрово-білковою масою.
Для склеювання деталей будиночка можна також використовувати карамельний клей. Для нього необхідно: 100 г цукру, 2 ст. ложки води (і все уварити до густоти)
Поки карамельний клей не застиг (його можна тримати на каструлі із ширяючою водою), занурюємо в нього краї стін будиночка, які нам треба склеїти між собою. Коли стіни склеєні, і будиночок уже стоїть на столі, щоб приклеїти дах, змазуємо верхній зріз стін карамельним клеєм і кладемо дах. Шви покриваємо глазур’ю.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2424 |
|
© Газета Домовик 2012-2023