Соєвий соус поєднує світову кулінарію

23 листопада 2018

Соєвий соус - універсальний продукт, який може скрасити смак будь-якого блюда. Навіть недосвідчені господарки додають його для «порятунку» страв, що вийшли не досить смачними, - не кажучи вже про кулінарних майстрів, які використовують соєвий соус для створення унікальних відтінків смаку.

СМАК ВІКАМИ НЕ МІНЯЄТЬСЯ

Соєвий соус - один з найдавніших продуктів, формула якого з часом не змінилася. Корисний і смачний продукт, який виходить завдяки бродінню соєвих бобів, винайшли буддійські ченці прадавнього Китаю. Наслідуючи свою релігію, ченці не могли їсти м’ясо - і їм потрібний був легкий, смачний замінник тваринного білка. Їм став соєвий сир (тофу) і соєвий соус.

Соєвий соус так би й залишився сакральним блюдом, якби його рецепт не був викрадений японцями. Саме японські кухарі, що додають соєвий соус практично в усі страви, зробили його таким популярним в усьому світі.

Сучасна світова кулінарія все частіше звертається до послуг соєвого соусу для збагачення смаку блюд - і цьому сприяє мода на здоровий спосіб життя. Соєвий соус рекомендують дієтологи різних країн. Адже 100 г соусу містить усього 55 калорій - і ніякого холестерину! Крім того, продукт збагачений природною силою сої: вітамінами, мінералами, амінокислотами. Останні дослідження довели, що соєвий соус є засобом профілактики ракових захворювань.

ТЕРПІННЯ НА РІК!

Завдяки своїй доступності соєвий соус здається дуже простим у виробництві. Але це не так! Раніше, щоб одержати пляшечку соусу, виробник повинен був чекати не менше року. Спочатку сою випарюють, потім додають сіль і прожарену пшеницю. Після цього концентрат, що вийшов, наливають у пакет і вивішують на сонці.

Якщо раніше продукт повинен був бродити цілий рік, то сьогодні існують натуральні «прискорювачі» процесу шумування - живі бактерії Aspergillius. Несумлінні виробники використовують для прискорення шумування різні хімічні «приправи» - так що при виборі соусу слід уважно читати етикетку.

ГОТОВИМО ІЗ СОЄВИМ СОУСОМ

Соєвий соус уже давно перестав бути чисто азіатською приправою. Увесь світ використовує його як заміну для таких продуктів як кетчуп, майонез і сіль.

Якщо змішати соєвий соус із рослинною олією й крапелькою лимонного соку, то вийде чудове заправлення для будь-якого овочевого салату.

У процесі тушкування м’яса або овочів соєвий соус краще вливати за 10 хвилин до готовності блюда, тоді аромат буде максимально насиченим.

Соєвий соус використовують у маринадах для м’яса й риби. Особливо добре соус (у комбінації з лимоном і травами) підходить для маринування рибного шашлику.

Навіть звичний суп може набути зненацька пікантних ноток, якщо замість солі в нього додати чайну ложку соєвого соусу.

Омлет, збитий зі сметаною й соєвим соусом, набуде не тільки витончений смак, але й шляхетний золотавий колір.

ЯЛОВИЧИНА ІЗ ГРИБАМИ В СОЄВОМУ СОУСІ

Яловичина - 500 г, соєвий соус - 100 г, печериці - 300 г, зіра, чорний мелений перець - по 1/2 ч. л., цибуля ріпчаста - 1 шт., часник - 2 зубчика, петрушка, чебрець - кілька гілочок.

М’ясо нарізати впоперек волокон невеликими тонкими шматками. Покласти в глибокий посуд, додати зіру й перець. Залити соєвим соусом. Накрити харчовою плівкою й прибрати на 4 години в холодильник.

Цибулю і часник нашаткувати кубиками, обсмажити на олії протягом 5 хвилин.

Печериці розрізати на четвертинки, додати м’ясо, вилити зверху маринад, перемішати. Тушкувати, помішуючи, на сильному вогні 10 хвилин, потім 10-15 хвилин, накривши кришкою.

Подавати з рисом або макаронами, прикрасивши зеленню петрушки або чебрецю.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3145 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс