Ягода здоров'я

21 червня 2018

Червону смородину здавна вважають ягодою здоров'я. Вона прийшла до нас із Західної Європи, де досить довгий час вирощувалася як лікарська рослина. А пізніше звернули увагу на незвичайний смак її ягід. Червона смородина (або як її нерідко називають - порічка) дуже розповсюджена ягода в нашій країні, вирощувана практично у всіх регіонах.

Ця ягода містить цукри, дубильні речовини, пектини, вітаміни А, Е, С, РР і групи В, органічні кислоти (яблучна, бурштинова та інші). До складу червоної смородини входять макро- і мікроелементи, такі як залізо, йод, калій, селен та інші корисні для здоров'я речовини.

Смородина позитивно впливає на роботу серця, знімає набряки, рятує від нудоти, поліпшує апетит і навіть лікує цукровий діабет. Сік смородин має в'яжучі, жовчогінні та сечогінні властивісті, а ягоди - протизапальні, кровотворні, загальнозміцнювальні та жарознижувальні. Сік червоної смородини легко віджимається і після пастеризації може використовуватися як цінний дієтичний продукт протягом усієї зими.

Особливо корисна червона смородина в літньому віці та при сильних навантаженнях, тому що вона добре відновлює сили. До того ж, вона знижує температуру, допомагає при хронічних закрепах, а також при недокрів'ї.

Ще одним приємним бонусом уживання смородини є її невисока калорійність, завдяки якій її можна вживати навіть при ожирінні.

Червона смородина дуже корисна і для дитячого та дієтичного харчування, людям зі зниженою кислотністю шлункового соку. 

З ягід червоної смородини, малини й листя лимоннику можна заготовити на зиму чудовий тонізуючий чай. Для його готування ягоди й листя слід висушити роздільно один від одного і подрібнити у порошок, потім усі інгредієнти змішати в рівних частках. Для готування чаю треба залити киплячою водою 2 ч. л. порошку й 2 ч. л. цукру і настояти як чай.

А ще сік червоної смородини - стародавній косметичний засіб для догляду за шкірою обличчя, видалення пігментних плям і ластовиння.

Однак, незважаючи на великий спектр корисних властивостей, існують протипоказання до вживання цієї ягоди: сік червоної смородини протипоказаний при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при гострих гастритах і гепатитах, а також при зниженому зсіданні крові, у тому числі при гемофілії.

... І, ЗВИЧАЙНО Ж, ЧУДОВІ ЛАСОЩІ

Червона смородина може прикрасити й різноманітити ваш стіл. З неї виходить чудове желе, морс, що освіжає, яскравий соус до м'ясних і рибних страв, вітамінні десерти, десертний суп, солодка настоянка та навіть лікер.

Червона смородина прекрасно сполучається з іншими ягодами - малиною, чорною смородиною, фруктами й овочами, наприклад помідорами й авокадо, молочними продуктами.

ЖЕЛЕ З ЧЕРВОНОЇ СМОРОДИНИ

Червона смородина - 1 кг; цукор - 1 кг.

Червону смородину промийте, від хвостиків очищати зовсім необов'язково, складіть у ємкість, у якій будете готувати. Додайте 1 кг цукру і періодично перемішайте протягом 10 хвилин, поки цукор не почне мокріти.

Потім увімкніть сильний вогонь, поставте ємкість на вогонь і дерев'яною ложкою з довгою ручкою інтенсивно перемішуйте смородину із цукром протягом 8 хвилин.

Мішати потрібно швидко, тому як піна сильно піднімається, через хвилини півтори вона осідає, а сироп буде булькати великими міхурами. Потім зніміть з плити, вилийте вміст у друшляк і протріть. Розлийте желе відразу в підготовлені банки і БЕЗ КРИШКИ залишіть охолоджуватися.

На поверхні остиглого желе, яке загустіло, має утворитися плівка. Потім банки з холодним желе закрутіть або закатайте. Зберігається таке желе й поза холодильником. Желе виходить ароматним, у ньому зберігається максимум корисних речовин, добре загустіває і має приємну кислинку. 

Цей спосіб підходить для всіх фруктів і ягід, багатих пектином: журавлина, смородина, аґрус, персик, сливи і т.д.

А ще можна й так.

1 скл. червоної смородини; 2 скл. води; 1 скл. цукру; 15 г желатину. 

Ягоди добре промийте, залийте водою й доведіть до кипіння. Варіть суміш приблизно 5-6 хвилин, потім протріть через сито. У желатин додайте третину склянки води й дайте набрякнути. У готовий відвар додайте склянку цукру, доведіть до кипіння й виключіть, після чого додайте воду з желатином. Перемішувати всю масу необхідно до повного розчинення желатину. 

Готове желе в гарячому виді розлийте в банки і закрийте кришками.

ПИРІГ ІЗ ЧЕРВОНОЮ СМОРОДИНОЮ, СИРОМ І МЕРЕНГОЮ

Тісто: борошно - 150 г; розпушувач - 1 ч. л.; цукор - 70 г; сіль - 1 щіпка; вершкове масло - 70 г; яйце - 1 шт.

Начинка: яєчні жовтки - 2 шт.; яйце - 1 шт.; цукор - 50 г; лимонний сік - 1/2 ст. л.; молоко - 150 мл; сир - 250 г; вершкове масло - 70 г; пудинг ванільний - 35 г; крохмаль - 2 ст. л.

Меренга: яєчні білки - 2 шт.; сіль - 1 щіпка; цукор - 30 г; червона смородина - 130 г.

З перерахованих вище інгредієнтів замісіть тісто, загорніть його в плівку і відправте в холодильник на 30 хвилин.

Потім у форму діаметром 20 см викладіть тісто, розподіліть його за формою й випікайте 30 хвилин при 170-180°С у заздалегідь розігрітій духовці.

Приготуйте начинку: змішайте яйця з цукром і лимонним соком. У два прийоми додайте інші продукти і перемішайте. 

Вилийте начинку на пиріг, і знову в піч на 30 хвилин.

Приготуйте меренгу: збийте білки із сіллю до середніх піків, потім у кілька прийомів додайте цукор і збийте до міцних піків. 

Викладіть акуратно меренгу на пиріг. А зверху викладіть смородину й відправте в духовку ще на 15-20 хвилин.

Потім дайте пирогу трохи охолонути. Обережно витягніть його з форми й посипте цукровою пудрою.

ВАРЕННЯ ІЗ ЧЕРВОНОЇ СМОРОДИНИ

1 кг смородини; 1,5 кг цукру; 250 мл води.

Ягоди добре промийте, позбудьтеся листя і хвостиків, і дайте стекти в друшляку. Приготуйте цукровий сироп. Для цього змішайте цукор з водою й доведіть до кипіння. Додайте туди ягоди, дочекайтеся закипання, залишіть на вогні хвилин 5 і відставте. Отриману суміш акуратно помішуйте дерев'яною ложкою. Потім знову помістіть на вогонь і варіть ще 5-6 хвилин. Таку маніпуляцію слід проробити три рази. 

Готове варення розлийте в підготовлені банки, закатайте або закрийте капроновими кришками.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2314 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс