10 правил випічки пасок
Великий піст підходить до завершення. 8 квітня православні будуть відзначати світле свято Великодня. На наступному тижні господарки будуть готуватися до цього дня - прибирати будинок, фарбувати яйця, і, звичайно ж, пекти паски. І в кожної напевно є свій улюблений рецепт великодньої паски, перевірений роками, що дістався від бабусі... Але, якими б різними не були ці рецепти, є правила випічки пасок.
1. Борошно має бути сухим, обов'язково просіяним через дрібне сито.
2. Якщо свіжі покупні дріжджі заміняємо сухими, то беремо на 0,5 кг борошна від 10 до 20 г дріжджів, розчиняючи їх у молоці (узятому додатково до норми за рецептом).
3. Заводимо тісто в кімнаті, де температура повітря не менше 25°С. Духовку розігріваємо заздалегідь.
4. Паскове тісто місять як можна довше, щоб воно зовсім відставало від рук і від столу або посуду.
5. Тісто має підходити три рази: перший раз підходить опара, другий раз - коли додані всі продукти, втретє - коли тісто викладене у форми. Паскове тісто любить тепло й не любить протягів, паски мають підходити в теплому місці при температурі 30-45°С.
6. Тісто для паски не повинно бути «рідким (паски розпливуться і будуть пласкими) і не повинно бути густим (паски будуть занадто важкими і швидко зачерствіють). Тісто має бути такої щільності, щоб його можна було розрізати ножем, і воно до ножа не прилипало, а при діленні пасок не треба було б підсипати борошно.
7. Форми для пасок змазуємо олією і застеляємо чистим промасленим папером.
8. Якщо хочете, щоб паска вийшла легкою і пишною - заповнюйте форму на половину висоти. Віддаєте перевагу більш щільній - заповнюйте 3/4 обсягу.
9. Верх паски змазуємо яйцем, збитим з водою й маслом (по 0,5 ст. л.).
10. Щоб паска піднялася рівно, потрібно застромити в середину гостро заточену скіпу, з нею поставити в духовку. Через певний час паличку виймають, якщо вона суха - паска готова. Паску масою менше 1 кг випікають 30 хвилин, масою 1 кг - 45 хвилин, масою 1,5 кг - 1 годину, масою 2 кг - 1,5 години.
ПАСКА НА ЖОВТКАХ
500 г борошна, 20 г свіжих (або 12 г сухих), 150 мл теплого молока, 100 г розтопленого вершкового масла, 150 г цукру, 7 жовтків, цедра 1 лимона, 100 г ізюму, ваніль, 2-3 ст. л. мигдальних пелюсток, 2 ст. л. коньяку або рому.
Ізюм помити і залити коньяком або ромом.
Дріжджі розчинити в молоці, додавши 1 ложку цукру. Накрити рушником і дати постояти 15-20 хвилин. Збити жовтки із цукром до білизни, влити масло й молоко із дріжджами. Борошно змішати з сіллю, цедрою, ваніллю й додати в тісто. Замісити м'яке й еластичне тісто. Перекласти в глибоку миску і накрити харчовою плівкою. Дати підійти 1,5-2 години.
Ізюм просушити за допомогою паперового рушника. Додати в тісто і добре вимісити. Розділити на кілька частин. Кожну викласти в спеціальну форму, змазану маслом або паперові форми, які теж потрібно змазати. Форми заповнювати тістом на половину форми. Накрити рушником і дати розстоятися 40-50 хвилин.
Заздалегідь розігріти духовку до 180°С. Паски змазати збитим білком, посипати цукром і мигдальними пелюстками. Випікати близько 45-50 хвилин, якщо невеликого розміру. Готовність перевірити дерев'яною шпажкою. Якщо під час випікання верх почне сильно зарум'янюватися, можна накрити фольгою. Остудити у формі 10 хвилин, потім на решітці до повного остигання.
ВЕЛИКОДНЯ ПАСКА
Тепле молоко - 2 скл. + 2 ст. л., яйця - 6 шт., сухі дріжджі - 1 ст. л., цукор - 2 скл., вершкове масло - 230 г, сіль - 0, 5 ч. л., сметана - 0, 5 скл., ванілін - 1 упаковка, борошно - 9 скл., ізюм - 150 г.
Ізюм залити окропом, залишити на 5 хвилин. Потім злити воду й обсушити ізюм на рушнику.
Тепле молоко вилити в глибоку миску. Слідом за молоком додати яйця. Вони мають бути кімнатної температури, а не з холодильника. Потім влити розтоплене на водяній бані/мікрохвильовці масло і сметану.
Потім додати цукор, сухі дріжджі й ванілін. В ідеалі краще використовувати рідкий екстракт ванілі (1 ч. л.), але й ванілін для даного рецепта підійде. Звичайним вінчиком збити суміш до повного розчинення цукру. Додати половину борошна невеликими порціями і знову перемішати до однорідності.
Усипати борошно, що залишилося, додати ізюм і замісити м'яке тісто. Накрити миску рушником і відправити тісто на 2-3 години на тепле місце підходити.
Після закінчення зазначеного часу наповнити тістом форми для випікання приблизно наполовину, дати тісту трохи піднятися. Відправити форми з тістом у розігріту до 180°С духовку приблизно на 35-40 хвилин. Перевірити готовність пасок дерев'яною паличкою.
ЛИМОННА СИРНА ПАСКА З ІМБИРНИМИ ЦУКАТАМИ
Опара: дріжджі сухі - 1 ч. л. з гіркою (або 20 г свіжих дріжджів), цукор - 30 г, борошно - 25 г, молоко - 50 мл.
Тісто: борошно - 450 г, молоко - 60 мл, цукор - 70 г, вода мінеральна - 100 мл, сир (жирність 9%) - 150 г, яйце куряче - 2 шт., масло вершкове - 100 г, сіль - 1/3 ч. л., ізюм - 70 г, цедра лимона - 2 ст. л., цукати (імбирні) - 60 г.
Глазур: сік лимонний - 2 ст. л., цукрова пудра - 200 г, молоко згущене (якщо не класти, то потрібно більше цукрової пудри на 2 ст. л.) - 2 ст. л., вершки (10% жирності) - 140 мл.
Усі інгредієнти мають бути кімнатної температури, це важливо.
Для опари дріжджі посипати цукром, залити теплим молоком (не вище 35°С), посипати щіпкою борошна й залишити на 5 хвилин. Потім додати цукор, що залишився, і просіяти борошно та ретельно перемішати. Накрити і прибрати на 15 хвилин у тепле місце.
Просіяти борошно 3-4 рази (на ваш розсуд, але краще не лінуватися). Підігріти 60 мл молока, що залишилося (35-36 С). Сир з водою пюрирувати до однорідного стану в блендері.
До опари додати цукор, розм'якшене масло, яйця, сирну масу, молоко, сіль, просіяне борошно. І замісити тісто. Місити 15 хвилин.
Дрібно порізані цукати, цедру, ізюм вимитий і обсушений додати до готового тіста і місити ще хвилини 2. Тісто накрити й поставити в тепле місце на годину або півтори.
Тісто, що піднялося, трохи обім'яти. Формочки змазати маслом і наповнити тістом (на половину, не більше). Залишаємо на годину (або менше, дивлячись коли піднялося) накритими в теплому місці. Важливо, щоб тісто не доходило 1 см до країв!
Випікати в розігрітій до 180°С духовці 30-40 хвилин.
Для глазурі в сотейнику змішати вершки, згущенку цукрову пудру. Варити на повільному вогні 5 хвилин постійно помішуючи. Додати лимонний сік і варити, помішуючи, ще 5-7 хвилин - до загустіння. Остудити повністю. Нанести на остиглі паски глазур і поставити в холодильник на 15 хвилин.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2708 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023