Готуємо домашнє вино своїми руками
За цим рецептом можна приготувати вино з будь-яких фруктів або ягід - наприклад яблук, слив, груш, чорноплідної горобини, чорної смородини. Багато жителів півдня України так виготовляють домашнє вино з винограду Ізабелла, але там мова йде про інші обсяги.
Не рідкість, що в декого залишаються невикористані плоди і ягоди. З них можна приготувати гарне вино, не застосовуючи пивні дріжджі.
Готують його в досить великому скляному посуді; а краще - у суліях на 10 або 20 літрів.
Для готування вина в 10-літрову сулію беремо 3,5 кг спілих немитих ягід або яблук. Підкреслюємо, що вони мають бути чисті без миття. Подрібнюємо на м'ясорубці або розтираємо і подрібнюємо вручну.
Підготовлена маса укладається в емальоване відро й заливається 3,5 літрами чистої криничної або охолодженої кип'яченої води. Маса перемішується й відстоюється добу.
Наступного дня вміст відра проціджується через друшляк з подвійним шаром марлі й зливається в приготовлену сулію.
Віджимки знову заливають холодною водою, добре розмішують і відстоюють ще кілька годин.
Потім через марлю віджимають сік, зливають його в ту ж сулію до плічок і відразу засипають цукор.
Це робиться так: частину вмісту сулії відливається в посуд, у який всипається 0,5 кг цукру, після його розчинення солодкий сік виливається назад у сулію.
Наступного дня аналогічно розчиняється ще порція цукру (0,5 кг), після чого сулія закривається тугою пробкою з марлі або на її горлечко надівається гумова рукавичка для відводу газових продуктів бродіння.
Надалі через кожні 7 днів додають по 0,5 кг цукру, розчинивши його за аналогією з попередніми порціями. Додавання цукру припиняється при розчиненні в сулії 3 кг цукру. На це буде потрібно чотири тижні.
Після кожної добавки цукру в сулії відбувається винне бродіння.
Для прискорення бродіння попередньо робиться спеціальна закваска з ягід малини або червоної та білої смородини. Зібрані в півлітрову банку ягоди роздавлюються, розтираються й заливаються чистою водою. Потім у банку засипається столова ложка цукру, усе це розмішується й банка ставиться в тепле місце для початку бродіння суміші, звичайно на 3-4 дні. Готову закваску віджимають через марлю в підготовлену сулію.
Після введення останньої порції цукру й закінчення бродіння сулія з вином витримується не менше 2-3 місяців у затемненому теплому місці. За цей час вино повністю очиститься і набуде свій природній колір, властивий даному фрукту або ягоді.
Вино можна розливати по пляшках. Міцність приготовленого таким чином вина в районі 12-15 градусів. Додавання в це вино для міцності горілки або спирту не рекомендується. Воно прекрасне в чистому виді. Якість вина цієї марки зі збільшенням строку витримки значно зростає.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4693 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023