Огірки їмо в будь-який час

8 червня 2017

Здавалося б, ну якими лікарськими властивостями може володіти огірок? Адже в ньому одна вода - 95%. Але зате в 5-6%, що залишилися, міститься 2% цукру (глюкоза і фруктоза, крохмаль), 1,5% білка, 0,75% клітковини, ароматичні речовини. А також вітамін В2, В1, вітамін С, йоду більше, чим в інших овочевих культурах. Однак помічено, що дрібні плоди містять більше аскорбінової кислоти, а зі збільшенням їх розміру вміст її знижується. В огірках містяться каротин, хлорофіл, фолієва та інші кислоти. В огірках є калій, фосфор, кальцій, магній, натрії, залізо, кремній, хлор, алюміній, марганець, нікель, мідь, цинк, свинець, хром, срібло, титан, кобальт, цирконій та інші речовини.

Дієтичними та лікувальними властивостями володіють 12-денні зав'язі, а високий вміст калію прискорює рух води в організмі. Огірок є сильним сечогінним засобом, видаляє набряки, знижує артеріальний тиск, попереджає дистрофічні та запальні процеси в міокарді й виявляє сприятливу дію при порушеннях серцевого ритму. 

Ґрунтові огірки багатше тепличних вітамінами.

Огірки виявляють на організм людини: антисклеротичну, антитоксичну, болезаспокійливу, гіпотензивну, жарознижуючу, протипухлинну, проносну, спазмолітичну дії.

У народній медицині використовується вся рослина. Комбінація в ній лужних солей, калію і йоду є незамінною при серцево-судинних захворюваннях і хворобах щитовидної залози. Органічні кислоти допоможуть при розладах травлення, секреції шлунка і підшлункової залози, печінки, моторної функції кишечнику. Лікувальний ефект - при зниженій кислотності, старечих спастичних і атонічних запорах, розвитку гнильних процесів у кишечнику та дисбактеріозі.

Кремній і сірка необхідні для регенерації епітелію шлунково-кишкового тракту, при ерозійному гастриті та виразковій хворобі шлунка. Наявність цинку в огірку робить його корисним для діабетиків.

Сік угамовує спрагу, охолоджує організм при лихоманці, очищає організм від шлаків, попереджає перехід вуглеводів у жири, сприяє кращому засвоєнню білків і жирів, нейтралізує кислі продукти, попереджає відкладання солей.

Тому, які б не були відхилення в організмі, відмінний лікар - огірок - допоможе їх усунути.

ОГІРОК - ПРЕКРАСНИЙ КОСМЕТОЛОГ

Огірок розгладжує дрібні зморщечки, рятує шкіру від прищів і стимулює вироблення колагену. У домашній косметології використовуються сік, м'якоть, шкірка огірків, а також насіння.

Проста універсальна маска: натерти огірок на дрібній тертці й додати білок одного яйця. Збити й нанести на шкіру обличчя на 5-10 хвилин. Ця маска дуже корисна для нормальної і змішаної шкіри в будь-якому віці. Вона дуже добре тонізує шкіру, поліпшує колір обличчя.

Маска для жирної шкіри: на дрібній тертці натерти огірок і додати до нього ложечку білої глини, змішати й нанести на обличчя. Тримати до висихання, змити. Якщо регулярно, 2 рази на тиждень, робити цю маску, то шкіра перестане блищати, придбає матовість.

При утомлених, почервонілих повіках допомагають примочки, приготовлені з соку свіжого огірка.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5678 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс