Напої, які найкраще вгамовують спрагу
Через сонце та спеку підвищується ризик порушення водного балансу організму. Дієтологи склали список напоїв, які краще інших підходять для підтримки водного балансу.
1. ВОДА З ЛИМОНОМ
У спеку лікарі настійно рекомендують у звичайну воду додавати або щіпку солі (так роблять на сході, де вміння впоратися зі спекою - питання виживання), або лимон. Вистачить половини цитруса на два літри. А можна пити мінералку. Оптимальний варіант! У ній є солі, які ми втрачаємо разом з потом.
Мінеральну воду краще вибирати лужну. І майте на увазі: її можна пити вдосталь, але тільки якщо в цій воді низький вміст солей. Не більше 2-3 грамів на літр води - такі дані вказують на етикетці. Обмеження в першу чергу стосується тих, у кого є схильність до сечокам’яної хвороби, проблеми з нирками.
А на лікувальні мінеральні води взагалі краще не налягати - їх занадто насичений склад може збільшити навантаження на серце.
2. АЙРАН (ТАН)
Цей напій прекрасний тим, що не тільки вгамовує спрагу, але й частково - голод. У складі айрану багато білків, вітаміни, корисні мікроорганізми, він стимулює травлення...
А ще поліпшує роботу дихальних центрів, підвищуючи приплив кисню в легені. Цей кисломолочний напій можна купити в магазині. Але краще приготувати власноруч. Для цього можна взяти несолодкий натуральний йогурт (або кефір, катик) і розбавити його мінералкою у співвідношенні 2 до 1. Додати щіпку солі і збити виделкою або вінчиком.
У справжній айран додають дрібно порізану свіжу зелень: кріп, петрушку, кинзу, базилік. Але це на любителя.
3. ХОЛОДНИЙ ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ
Тільки зелений - чорний чай навпаки, зігріває. І тільки прохолодний. Це на сухому Сході люди звикли сидіти в багатошарових одягах і балуватися гарячим чаєм. Нам у нашому кліматі гарячого краще не пити - тиск зашкалить. Дубильні речовини в зеленому чаї гальмують усмоктування рідини з кишечнику. Тобто ним точно можна напитися! Чай не любить великих кухлів і поспіху. А «любить» піали, з яких п'ють маленькими ковточками. Зелений чай заварюють не менше 10 хвилин. Можна додати в нього м'яту: вона заспокоює, мед, лайм або лимон.
4. ПОРІЧКОВИЙ МОРС
Зараз саме поспіла смородина - а вона й джерело вітаміну С, сама по собі жарознижуюче, і відомий засіб народної медицини. Використовувати можна будь-яку: чорну, червону, білу, змішувати сорти.
Але потрібно пам'ятати, що червона смородина хоч і найбільш вітамінізована, не підходить людям з високою кислотністю, з хворобами шлунка. До речі, у правильно приготовленому морсі зберігається 2/3 корисних речовин від свіжої ягоди.
Рецепт простий: 300 г ягоди роздавити. Сік злити, а м'якоть змішати з 0,5 склянки цукру. Залити літром води і прокип'ятити 5 хвилин. Процідити й остудити. Додати сік. У холодильнику такий морс зберігається до 5 днів.
5. ТРАВ'ЯНИЙ ЩЕРБЕТ
Це не тільки солодкість - напій. Причому пити його добре саме при +30 за вікном!
Мається на увазі райхон-щербет з базиліка. Пучок чистої трави залити 1,5 літрами окропу. Залишити на 2-3 хвилини, додати 2 чайні ложки цукру. А потім нарізаний часточками лимон: напій негайно з фіолетового стане червоним, апетитним. Настояти 20 хвилин, процідити, остудити. Можна зберігати в холодильнику 2-3 дні. До речі, щербет також можна робити з м'яти, тархуну, каркаде (троянди).
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4430 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023