Фаршируємо кабачки
Кабачок - овоч популярний, ну а найпоширеніша страва з цього овочу - фаршировані кабачки, про які ми й розповімо в цій статті.
Кабачки, які починають продаватися в магазинах уже навесні, є одними з небагатьох овочів, що дійсно несуть у собі користь - вони насичені вітамінами й корисними речовинами. Звичайно, ще більш корисними є кабачки, вирощені на власному городі.
Здавалося б, що може бути простіше, ніж готування фаршированих кабачків, і про що отут взагалі можна міркувати, чи не так?
Але поміркувати все-таки є про що - про величезну розмаїтість варіантів начинок, просто незлічиму! Нафарширувати кабачки можна й м'ясним фаршем, і курячим, і крупами, і іншими овочами, і навіть креветками або сирним суфле!
У самій процедурі фарширування нічого складного немає: просто розріжте кожний кабачок уздовж навпіл і акуратно вийміть чайною ложечкою м'якоть, залишаючи човники зі стінками близько 0,5-1 см товщиною. Також можна розрізати кабачки, якщо вони великі, і на четвертинки: кожна половинка ще раз розрізається уздовж навпіл.
Є й ще один варіант підготовки кабачків перед фаршируванням: їх можна розрізати не уздовж, а поперек на 3-4 частини і вийняти серцевину не повністю, залишаючи в діжечках, що вийшли з кабачків, дно, яке буде перешкоджати випаданню начинки. Ну а далі - справа за начинкою.
КАБАЧКИ, ФАРШИРОВАНІ М'ЯСОМ І РИСОМ
Кабачки - 3-4 шт., яловичина - 200 г, свинина - 200 г, цибуля ріпчаста - 150 г, рис - 100 г, рослинна олія - 60 г, помідори - 300 г, сіль, перець - за смаком, сметана - 60 г.
Очистити кабачки, вийняти серцевину з насінням. Пропустити через м'ясорубку яловичину, свинину, цибулю, посолити, поперчити, додати відварений рис. Усе перемішати. Цим фаршем наповнити кабачки й укласти в каструлю, дно якої змочити водою. Обсмажити в рослинній олії цибулю, додати протерті помідори (або томат), розвести кип'яченим бульйоном, додати сіль і перець, залити кабачки. Тушкувати до готовності. При подачі полити сметаною.
КАБАЧКИ, ФАРШИРОВАНІ СИРОМ
Кабачки (невеликі) - 3 шт., сир - 70 г, пшеничні сухарі (мелені) - 4 ст. л., часник - 3 зубки, рослинна олія - 2 ст. л., сметана - 150 г, сіль - за смаком.
У кабачків зрізати кінчики й шкірочку (якщо вона груба). Після цього кабачки розрізати уздовж навпіл, чайною ложкою вийняти серцевину, порубати її подрібніше, спасерувати у рослинній олії, потім змішати з натертим на дрібній тертці сиром, сухарями, здрібненим часником, сіллю, перемішати.
«Човники» з кабачків викласти в один шар на лист увігнутим боком нагору, посолити, поглиблення «човників» наповнити приготовленою сирною начинкою, змазати зверху сметаною й запекти в духовці, розігрітій до 200°С, 1 годину.
КАБАЧКИ З ГРИБНИМ ФАРШЕМ І ЕСТРАГОНОМ
Булочка - 3 шт., сирі яйця - 2 шт., вершкове масло - 3 ст. л., тушковані гриби - 200 г, дрібно нарізаний естрагон - 1 ст. л., мелені сухарі, сіль, мелений перець - за смаком.
Очистити кабачки, нарізати на 2-3 частини залежно від розміру. Підготувати зі шматочків кабачків «стаканчики», вийнявши серединки, і наповнити їх фаршем. Для фаршу змішати розмочені й протерті крізь рідке сито булочки із сирими яйцями, додати вершкове масло, дрібно нарізані тушковані гриби. За смаком посолити, поперчити й заправити дрібно нарізаним естрагоном (при необхідності загустити фарш підсмаженими меленими сухарями).
Наповнити шматки кабачків фаршем, укласти на підготовлений лист, покласти на кожний маленький шматочок масла, всипати по 1-2 ч. ложки тертого сиру, залити сметаною й запекти.
КАБАЧКИ, ФАРШИРОВАНІ СИРОМ
Кабачок - 1 шт., сир - 200 г, часник - 1 зубок, сметана - 4 ст. л., яйце - 1 шт., сіль - за смаком.
Молодий кабачок промити, нарізати кружечками товщиною 4-5 см, видалити внутрішню м'якоть із насінням. Сир, часник пропустити через м'ясорубку разом із внутрішньою м'якоттю й насінням кабачка.
Отриманою масою начинити кабачок, посолити.
Кружальця кабачка укласти на лист або в неглибоку ємкість, зверху залити сумішшю сметани і яйця, поставити в розігріту духову шафу й запікати протягом 15 хвилин при температурі 250°С.
ФАРШИРОВАНІ КАБАЧКИ
1 великий кабачок, 500 г фаршу, 2-3 цибулини, пучок свіжої зелені, 200 г сиру, 100 г майонезу, 2 ст. л. томатної пасти, сіль, чорний мелений перець - за смаком.
Кабачок розрізаємо навпіл прибираємо насіння, виходять два «човники». Очищені половинки кладемо у форму для запікання.
Цибулю й зелень пропускаємо через м'ясорубку або подрібнюємо на блендері. Змішуємо з фаршем. Додаємо сіль і чорний мелений перець. Ретельно перемішуємо.
Фаршем, що вийшов, наповнюємо кабачки. Фарш має бути врівень із краями кабачків, без гірки.
Сир натерти на великій тертці. Додати майонез і томатну пасту. Ретельно перемішати. Рівномірно викласти на фаршировані кабачки. Поставити в розігріту до 200 градусів духовку на 40 хвилин. Сир розплавиться й запечатає фарш. Увесь сік залишиться усередині.
Фарш приготується раніше кабачків. Тому, коли будете перевіряти готовність, дивіться, щоб кабачок не хрумтів.
КОРИСНО ЗНАТИ
Кабачки дуже багаті корисними речовинами: це вітаміни С, В1, В2 і В6, РР, такі мінерали як кальцій, калій, залізо, фосфор, магній, а також мікроелементи - літій, цинк, алюміній, арсен, і такі речовини як каротин, нікотинова й аскорбінова кислота, пектини. Солей калію у кабачках більше в 1,5 рази, чим у білокачанній капусті. Регулярне споживання кабачків сприяє поліпшенню водно-сольового обміну, очищенню крові, виведенню надлишків рідини з організму, їх рекомендують їсти при пієлонефриті, атеросклерозі, гепатиті, холециститі, гіпертонії, жовчокам’яній хворобі, хронічних колітах і багатьох інших хворобах.
Кабачки відносять до дієтичних продуктів, у 100 г цього овочу міститься близько 30 ккал, до того ж вони відмінно засвоюються будь-яким організмом: дитячим, літнім, ослабленим після яких-небудь захворювань або при хронічних хворобах. Їсти кабачки регулярно потрібно всім, хто піклується про здорове та повноцінне харчування, хоче зберегти гарну фігуру й молодість - цей овоч дуже позитивно впливає на стан шкіри.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4156 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023