Усі на пікнік!
Травневі свята - час пікніків на природі. І це не обов'язково готування шашлику. Якщо ви вирішите провести вихідний день біля річки або в лісі, можна спробувати приготувати обід на багатті. Крім того, що він буде, як правило, дуже смачним, його цікаво готувати.
У таких незвичайних умовах навіть далекі від захоплення люди охоче прилучаються до готування їжі - бігають за дровами, приносять воду та чистять картоплю. І не біда, що ви залишили свій улюблений заглибний блендер вдома...
Здивуйте своїх близьких і приготуйте куліш на багатті - кашу, яку дуже просто готувати. Основними інгредієнтами для готування є пшоно, картопля, цибуля та сало. У результаті ви отримаєте ароматну страву - куліш на багатті.
КУЛІШ
Покладіть в казанок трохи сала, присмажте, додайте цибулі. Потім улийте воду й доведіть до кипіння. Промийте пшоно (це можна зробити вдома), картоплю почистіть і поріжте невеликими кубиками, посоліть. Куліш поступово густіє, тому потрібно помішувати. Добре, якщо ви взяли яку-небудь приправу (згодиться банальний кріп і лавровий лист), але якщо забули - не біда: запах димку зробить свою смачну справу! Можна дати трохи постояти.
У куліш можна додати тушонку, порізану ковбасу або копчені порібнини. Перед подачею посипте свіжою зеленню.
На 8 середніх картоплин: 3-4 невеликі цибулини, 100-150 г сала, 2 скл. пшона, приправа, сіль, зелень - за смаком.
ШУРПА, ЗВАРЕНА НА БАГАТТІ
Взагалі шурпою називається густий заправний суп, розповсюджений на Сході. Хоча, на думку знавців, шурпа ближче до другого, чим до першого. Але, як би то не було, шурпа, зварена на багатті, виходить надзвичайно смачною, у чому ви можете переконатися самі.
4 кг баранини, 1 кг ріпчастої цибулі, 1 пучок зеленої цибулі, 1 пучок кінзи, 4 болгарських перці, 2,5 кг картоплі, 300 г помідорів, 1 кг моркви, лавровий лист - за смаком, сіль - за смаком, чорний перець горошком - за смаком.
Гарненько вимочити баранину в холодній воді, дістати, обсушити й нарізати невеликими шматочками.
Очищену картоплю нарізати великими кубиками, а моркву і ріпчасту цибулю - великими шматочками. Болгарський перець і помідори також ріжуться великими кубиками.
У казанок відповідного розміру (прикиньте на око кількість того, що має в нього поміститися!) налити води приблизно на 3/4 обсягу й довести до кипіння.
У киплячу воду викласти баранину і лавровий лист і варити 1-1,5 години, регулярно знімаючи піну. Потім додати картоплю, цибулю і моркву, посолити, поперчити й варити ще 1 годину. Після цього додати помідори й болгарський перець і проварити шурпу ще 20-30 хв.
Готову шурпу розлити по тарілках і посипати дрібно нарізаними кинзою із зеленою цибулею.
ПЛОВ У КАЗАНІ
Справжній плов у казані - гідна альтернатива апетитним шашличкам! Разюче смачно й неповторно ароматно!
Баранина - 2 кг, рис - 1,5 кг, ріпчаста цибуля - 2 кг, жовта морква - 1 кг, червона морква - 1 кг, нут - 1 скл., часник - 2-4 головки, олія соняшникова - 450-500 мл, ізюм - 2 ст. л., барбарис - 3-4 ст. л., зіра - 3 ст. л., мелене насіння кинзи, перець червоний мелений, перець чорний горошком, куркума, сіль.
Приблизно за 6 годин до початку готування плову нут замочити у воді. Ближче до початку процесу варіння страви, воду злити, горох промити й залишити в друшляку, щоб дати стекти надлишкам води.
Рис гарненько промити в декількох водах доти, поки вода не буде прозорою. Викласти рис у велику миску й залити водою так, щоб рідина повністю покривала його.
Баранину (бажано брати жирне м'ясо з кістками) ретельно вимити під проточною водою, обсушити, нарізати великими шматками.
Ріпчасту цибулю почистити від лушпайки, розрізати на половинки або на четвертинки. У процесі готування цибуля повністю розпуститься і не буде помітною у плові (зорово). Головки часнику очистити від верхнього шару лушпайки.
Моркву почистити, вимити, обсушити, нарізати довгою соломкою середньої товщини.
У великий казан налити соняшникову олію, дати їй гарненько прокалитися.
У розпечену олію викласти ріпчасту цибулю, баранину, розмочений нут, барбарис і 7-10 горошин чорного перцю. Періодично помішуючи шумівкою, обсмажувати все доти, поки м'ясо та цибулю не придбають золотаво-рум'яний колір. Важливо стежити за тим, щоб м'ясо не пересмажилося, інакше воно буде занадто сухим.
Після того, як м'ясо, цибуля та горох обсмажаться, потрібно залити в казан гарячу воду. Вода має покривати зирвак приблизно на 2 см. У казан з киплячим зирваком додати зіру, червоний мелений перець (гострий) і мелене насіння кінзи. Туди ж викласти кілька головок неочищеного часнику (не розділяючи на зубки). Посолити за смаком. Викласти в казан з майбутнім пловом нарізану соломкою моркву.
Злити воду з рису. Викласти рис рівномірним шаром зверху всіх інших інгредієнтів. Не перемішувати! Рідина має покрити рис не менше, ніж на 2 см. Якщо рідини мало, варто акуратно долити необхідну кількість води.
Додати в казан куркуму (вона додасть страві апетитний жовтий колір), промитий ізюм, ще трохи зіри та червоного меленого перцю. Трохи зменшити вогонь. Накрити казан кришкою і готувати рис до м'якості. Періодично рис потрібно помішувати шумівкою, не торкаючись нижнього шару (зирвак).
По закінченні готування дати рису настоятися протягом 10-15 хвилин, після чого викласти на блюдо (або порціонні тарілки) і подати на стіл.
СИРНО-М’ЯТНИЙ САЛАТ
Надзвичайно ароматний сирно-м’ятний салат прикрасить будь-який стіл. У тому числі й пікнік, тим більше що його нескладно приготувати заздалегідь. Зіра надає йому особливу нотку.
200 г фети, 1-1,5 ст.л. маслинової олії, сік половинки лимона, 1 свіжий огірок, 1 головка червоної ріпчастої цибулі, 2 ст. л. дрібно нарізаної свіжої м'яти, 2 ст. л. дрібно нарізаного кропу, 2 ст. л. дрібно нарізаної петрушки, 0,5 ч. л. меленої зіри, чорний мелений перець, перець чилі - за бажанням.
Розімніть фету виделкою, додайте лимонний сік, маслинову олію, чорний перець і перемішайте. Наріжте огірки невеликими кубиками, червону ріпчасту цибулю - дрібно і змішайте з фетою. Перемеліть зіру (найкраще в кавомолці), разом із зеленню додайте в салат і усе як треба перемішайте.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5160 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023