Стіни льоху покрилися цвіллю. Чи є проти неї народні засоби?
З вогкістю в льосі та цвіллю на стінах можна боротися декількома “народними” засобами.
Один з найпростіших методів боротьби - поставити в підвалі на підлозі і на поличках кілька ємкостей з порошком білих мохів. Це прекрасний адсорбент, поглинає вологу з повітря, осушуючи його.
Зі цвіллю можна боротися за допомогою соляної кислоти. Це вже ґрунтовна міра і вимагає повного звільнення льоху від продуктів і консервації. Якщо є соляна кислота, то її розбавляють і слабким розчином обмивають стіни та полички. Обов'язково в товстих гумових рукавичках, щоб не отримати кислотний опік. Можна піти іншим шляхом, поставити на підлозі керамічну або скляну (не металеву!) ємкість із повареною сіллю і залити її солярною кислотою. Пари соляної кислоти, що виділяються, будуть руйнувати цвілеві грибки на стінах і поличках. Після цієї процедури підвал провітрюють і обмітають стіни.
Ще повітря осушують гашеним вапном. Просто ставиться ящик у куті з деякою кількістю гашеного вапна, і воно буде поглинати вологу з повітря.
Швидко осушити повітря можна, поклавши у вогкий кут або біля стіни дві-три нагрітих керамічних цеглини. Остигаючи, вони будуть поглинати в себе вологу з повітря. Як охолонуть, потрібно ще раз нагріти їх. Можна ще простіше. Поставити біля вогкої стіни електрокамін або обігрівач і прогріти цвілу вологу ділянку стіни або кут.
Взагалі цвіль не любить кислотної обробки. Так що можна сміливо змивати поверхню стін оцтовою, борною або лимонною кислотою. А можна ще обробити поверхню стін соляркою, а потім зверху побілити вапняною побілкою.
І не варто запускати цю справу, відкладаючи на потім. Це може закінчитися тим, що відваляться цілі шари відвологлої штукатурки, згниють дерев'яні конструкції, поржавіють металеві, зіпсуються продукти. Загалом, одні неприємності.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7812 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023