Хліб бездріжджовий на заквасці
Цей хлібець на заквасці з винограду зовсім без дріжджів. За смаком нагадує чіабату.
Закваска - 240 г, картопляне пюре - 100 г, вода - 140 г, борошно - 200 г + 3 ст. л., коріандр мелений - 1/4 ч. л., цукор - 1 ч. л., сіль - 0,5 ч. л., рослинна олія - 1 ст. л.
Виливаємо закваску в миску, додаємо пюре і теплу воду, цукор, сіль, розмішуємо міксером, насадками для тіста.
Всипаємо 200 г борошна і міксером замішуємо тісто, трохи липке. Накриваємо, даємо постояти до 1 години.
Тісто трохи здійметься, додаємо по одній ложці борошно і вимішуємо доти, поки воно не почне відставати від стінок.
Накриваємо і залишаємо підходити, поки сильно не збільшиться в обсязі. Підходить досить швидко, але якщо недостатньо тепло в приміщенні, процес затягується надовго, але треба терпіти.
Коли тісто збільшиться в 3 рази, на долоню наливаємо ложку олії та формуємо з тіста батон. Викладаємо на чистий сухий лист. Залишаємо підходити. Не накривати безпосередньо батон, тісто може прилипнути при підйомі.
Духовку нагріваємо до 185°С Збризкуємо зсередини гарячу духовку з розпилювача водою, як треба. І відразу відправляємо туди хліб, що добре підійшов. Випікати близько 30 хвилин.
Готовий хліб загортаємо в рушник і накриваємо газетами або пакетом, щоб обм’як.
Різати можна тільки коли повністю охолоне.
ЗАКВАСКА ВИНОГРАДНА ДЛЯ БЕЗДРІЖДЖОВОГО ХЛІБА
Виноград - 2 ст. л., цукор - 2 ст. л., вода 150 мл, борошно обдирне (житнє).
Виноград стовкти з цукром до стану каші, додати теплої води, розмішати й залишити для бродіння в теплому місці.
Приблизно на другий день рідина потемніє і трохи запіниться. Шкурки винограду витягнути, вони до цього часу стануть тонкими. У рідину додати 2-3 ст. л. борошна (краще непросіяного пшеничного або взагалі, житнього, воно краще бродить), розмішати до однорідності, виходить трохи рідше, ніж тісто для оладок. Як тільки закваска почне бродити, перелити масу в баночку, горлечко обмотати харчовою плівкою і проткнути в ній голкою дірочки. Поставити в тепло. Приблизно через добу, а іноді і до вечора цього дня маса підросте й запіниться, тоді додати ще ложку борошна і трохи теплої води, розмішати і знову залишити в теплі. На третій день закваска повинна бути готовою. На ній уже можна пекти.
Господарки, зазвичай, зливають закваску з банки (не ретельно), а в те, що залишилося на дні та стінках, додають борошна і води. Перемішують - нова закваска готова! Як забродить - готова до вживання.
Зберігають закваску в холодильнику, під плівкою з дірочками. Перед кожним використанням дістають, додають того борошна, з якого планують пекти, розводять водою, ставлять у тепло і чекають поки вона забродить.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7643 |
|
© Газета Домовик 2012-2023