Готуємо за ДСТ
Рецепти знайомих нам з дитинства кулінарних хітів радянської епохи створювали кращі кухарі країни. Такі страви повинні були відповідати спеціально розробленим Дст, тому й виходили особливо смачними.
ОМЛЕТ ЗА ДСТ
Яйця - 2 шт., молоко - 60 г, сіль - щіпка.
Отже, ідеальне співвідношення молока і яєць: на 1 яйце 30 мл молока або половина шкаралупи від яйця.
Яйця змішати виделкою або вінчиком з молоком і щіпкою солі. Але не збивати! Форму добре змазати вершковим маслом і вилити яєчну суміш. Форму необхідно брати висотою 4-5 см і суміш наливати на висоту 3 см. Випікати в духовці при температурі 180-200 градусів 15-20 хвилин до легкої рум'яної скоринки. У процесі випікання маса ущільнюється і злегка піднімається. Після випічки залишити омлет на деякий час у духовці.
КОТЛЕТА КУРЯЧА ЗА ДСТ
Курка (беремо одну велику вагою 2 кг, щоб фаршу вийшло 1 кг) - 1 шт., хліб (білий, без кірок) - 250 г, молоко - 350 мл, масло вершкове - 30 г, сіль - за смаком.
Для фаршу нам буде потрібне куряче м'ясо з ніжок і грудки. Відокремити м'якоть від кісток. Куряча шкірка у фарш не йде! З курячої м'якоті зрізати всі зайві жилки та жир, нарізати шматочками і пропустити два рази через м'ясорубку з великою решіткою.
З хліба зрізати кірки й замочити в молоці. Розім'яти руками хліб у молоці до однорідної каші, перелити все в миску до курячого фаршу. Усе гарненько перемішати і ще раз пропустити через м'ясорубку. Після цього посолити й додати розм'якшене вершкове масло (але не розтоплене!). Ще раз гарненько вимісити і прибрати в холодильник.
Тим часом перемолоти хлібні кірки в блендері у крихту й змішати з панірувальними сухарями.
Сформувати котлетки, обваляти в паніруванні. Смажимо або на пряженому маслі, або на суміші рослинного з вершковим на добре розігрітій сковорідці без кришки. Приблизно по 3-4 хвилини з кожного боку, після цього перевертаємо їх на бік, накриваємо кришкою, зменшуємо вогонь до мінімуму і томимо ще хвилин 7.
ЧЕБУРЕКИ ЗА ДСТ
Борошно пшеничне - 450 г, молоко - 175 г (+2 ст. л.), сіль - 5 г (маса тіста - 600 г);
баранина - 360 г, цибуля ріпчаста - 75 г, вода - 75 г, сіль - 7,5 г, перець чорний мелений - 1 г (маса фаршу - 500 г);
олія рослинна або жир фритюрний - 85 г.
Замішують тісто, як для локшини домашньої, розкочують його у вигляді коржів масою 60 г на змазаному рослинною олією столі, кладуть на них по 50 г фаршу, краї з'єднують, надаючи виробам форму півмісяця.
Для фаршу баранину і цибулю пропускають через м'ясорубку, заправляють сіллю, перцем і розводять водою.
Смажать чебуреки у фритюрі.
СИРНА ЗАПІКАНКА ЗА ДСТ
500 г сиру, 225 мл молока, 15 г цукру, 50 г манної крупи, 1/2 яйця.
Розігріти духовку до 200 градусів.
Сир протерти через сито, змішати з молоком. Додати яйце і ще раз добре перемішати. Потім додати манку з цукром і перемішати. Все тільки перемішується, нічого не збивається.
Змазати форму для випікання вершковим маслом, викласти сирну масу і розрівняти. Поставити запікати на 30-35 хвилин.
КЕКС ЗА ДСТ
Цукор - 175 г, масло вершкове - 175 г, ізюм - 175 г, яйця - 3 шт., борошно - 240 г, ванільний цукор - 1 ч. ложка, розпушувач - 1/2 ч. ложки, сіль - за смаком.
Для початку розминаємо масло і змішуємо його з цукром та збиваємо все блендером. Після цього в масу додаємо по одному яйцю, ретельно збиваючи масу, поки вона не стане однорідною. Коли додали в тісто третє яйце, потрібно додати щіпку солі. Коли маса стала однорідною, додаємо в тісто 1 ч. ложку ванільного цукру, розпушувач, ізюм і борошно. Все акуратно перемішуємо й викладаємо у форму для випічки. Відправляємо кекс у духовку, розігріту до 180°С, на 40-45 хвилин. Готовий кекс рясно притрушуємо цукровою пудрою.
ТОРТ ПРАГА ЗА ДСТ
Тісто: яйця - 6 шт., цукор - 150 г, борошно - 120 г, какао «золотий ярлик» - 25 г, масло вершкове - 40 г.
Крем: какао «золотий ярлик» - 10 г, згущенка - 120 г, масло вершкове - 200 г, ванілін - 1 п. (1,5 г), вода - 1 ст. л., яєчний жовток - 1 шт.
Шоколадна глазур: шоколад гіркий - 100 г, масло вершкове - 60 г, абрикосовий джем - 100 г.
Жовтки відокремити від білків. Збити жовтки з 75 г цукру (повинен вийти білий, пишний крем). У білки додати 75 г цукру та збити в міцну піну.
У жовтки додати білки й акуратно перемішати (мішати увесь час знизу нагору за годинниковою стрілкою). Додати просіяне борошно й какао. Все добре перемішати.
Вершкове масло розтопити, трохи остудити й влити по краю тіста. Тісто обережно перемішати.
На дно форми викласти пекарський папір, змазати форму маслом і посипати борошном. Надлишки борошна стряхнути.
Викласти тісто у форму й випікати в розігрітій до 200°С духовці 35-40 хвилин. Готовність тіста перевірити сірником, для цього проткнути бісквіт сірником у середині, якщо сірник буде сухий, то бісквіт готовий. Дістати бісквіт з духовки, перекласти на решітку й остудити (такому бісквіту зазвичай дають вистоятися не менше 8 годин). Розрізати остиглий бісквіт на три коржі.
Для крему жовток з холодною водою злегка збити. До жовтка додати згущенку й добре все перемішати. Ставимо каструльку з кремом на дуже маленький вогонь (або на водяну баню) і варимо до загущення крему постійно помішуючи. Крем до кипіння доводити не можна.
Збити розм'якшене масло, ванілін і какао. Уварений сироп охолоджуємо й додаємо в збите вершкове масло в три прийоми, щоразу добре все збиваючи.
Крем розділити на дві рівні частини й прошарувати коржі. Обмазати зверху та з боків торт джемом.
Для шоколадної глазурі в каструльку поламати шоколад, додати вершкове масло і розтопити на водяній бані. Полити торт шоколадною глазур'ю й остудити.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8003 |
|
© Газета Домовик 2012-2023