Сіль завжди важлива для організму
Сіль має вирішальне значення для роботи нервів і м'язів, оскільки вона контролює оборот води в організмі. Між тим, експерти говорять, що недолік солі шкідливий, як і надлишок її вживання.
Якщо організм одержує мало натрію, може з'явитися нудота, блювота та м'язові судоми. Високий рівень солі, наприклад, в оброблених продуктах може бути шкідливим для здоров'я. Він може викликати підвищений кров'яний тиск і підвищити ризик смертельних серцевих захворювань.
Золота середина для дорослих - максимум 6 г солі на день.
Солі важко уникнути, коли харчуєшся на ходу або при виборі готових страв у кіосках швидкого харчування, оскільки вона прихована в цій їжі.
Сіль додає аромат навіть стравам з м'яким смаком і стимулює вживання більшої кількості їжі. Багато оброблених продуктів і готові страви досить солоні, і люди стверджують, що вони «смачні» і «ароматні», але найчастіше це пов'язане з високим вмістом солі, а не з якістю та кількістю ароматизованих інгредієнтів.
Якщо ж готувати їжу самостійно, то легко контролювати, скільки солі додати в їжу.
Для коректування смакових рецепторів потрібно близько 10 днів, тому недовго доведеться звикати до помірної кількості солі. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує не більше 2 г натрію у якості профілактики серцево-судинних захворювань. Американська асоціація серця рекомендує ще менше - 1,5 г натрію для пацієнтів з ризиком серцевих захворювань.
Однак у дослідженні робиться висновок, що «немає переконливих доказів того, що люди з помірним або середнім споживанням натрію мають зменшити споживання натрію для профілактики серцевих захворювань і інсульту».
Слід ураховувати, що іноді виробники використовують натрій замість солі. Звичайна сіль містить 40 відсотків натрію, тому потрібно помножити цю кількість на 2,5, щоб установити фактичний вміст солі.
Таким чином, 2,4 мг натрію - це приблизно 1 чайна ложка або 6 г.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4597 |
|
© Газета Домовик 2012-2023