Як правильно читати етикетки на косметиці. Частина 2

4 липня 2021

КОРИСНІ РЕЧОВИНИ

Усе більш популярною стає косметика, яку не тестували на тваринах. Щоб зрозуміти, проводилися експерименти чи ні, необхідно шукати на впакуванні сертифікати якості. Найчастіше зустрічається значок кролика в стрибку – Leaping Bunny. Це знак указує на те, що ні компоненти, ні сам продукт не тестувалися на тваринах. Відомо: тестується на тваринах УСЯ косметика й побутова хімія, зроблена в Китаї. У деяких країнах (наприклад, у Росії) виробники ЗОБОВ’ЯЗАНІ тестувати косметику й побутову хімію на тваринах за законом.
Усе більш популярною стає косметика, яку не тестували на тваринах. Щоб зрозуміти, проводилися експерименти чи ні, необхідно шукати на впакуванні сертифікати якості. Найчастіше зустрічається значок кролика в стрибку – Leaping Bunny. Це знак указує на те, що ні компоненти, ні сам продукт не тестувалися на тваринах. Відомо: тестується на тваринах УСЯ косметика й побутова хімія, зроблена в Китаї. У деяких країнах (наприклад, у Росії) виробники ЗОБОВ’ЯЗАНІ тестувати косметику й побутову хімію на тваринах за законом.

Sodium Hyaluronate. Гіалуронат натрію здатний створити відчуття «додаткової вологості». Речовина забирає вологу з повітря й знижує випаровування води зі шкіри. Вважається найбільш корисним компонентом у сучасній косметиці.

Tocopherol acetate. Токоферолу ацетат виконує відразу дві дії: живить шкіру й консервує крем, тому з даною речовиною виробникові не потрібно використовувати сторонні консерванти.

Acidum ascorbinicum. Аскорбінова кислота або вітамін С не дозволяє окислюватися жирам, допомагає припиняти вікові зміни й боротися з пігментними плямами на шкірі.

ЗА ЩО ВАРТО ЗАПЛАТИТИ БІЛЬШЕ

Retinol. Ретинол ефективно рятує від зморшок і робить шкіру молодше. Обивателям ретинол більше відомий як вітамін А. При покупці косметики із цією речовиною важливо з’ясувати, які компоненти входять до складу, крім нього. Взаємодія ретинолу зі спиртом і консервантами може викликати побічні ефекти. Корисні дії підсилюються, якщо в складі є вітаміни С и Е, гліцерин або гліколева кислота.

ВАЖЛИВО! Потрібно пам’ятати, що ретинол перестає бути ефективним під дією сонячних променів і потраплянні повітря. Ретинол у чистому вигляді косметологи радять наносити на ніч. А для будь-яких засобів, містять ретинол, важливою вимогою стає використання зранку кремів з SPF захистом. Це необхідно робити незалежно від пори року. Також варто приділяти особливу увагу впакуванню. Воно повинно бути непрозорим й з маленьким горлечком.

Niacynamide. Ніацинамід допомагає боротися зі зморшками, акне, пігментними плямами, має антибактеріальний ефект. Ніацинамід усі знають, як вітамін В3. Щоб була помітна дія цього компонента, у складі продукту повинне бути не менше 5-10% ніацинаміду. Зазвичай в більш дорогій косметиці вітаміну В3 більше, чим у дешевих засобах догляду.

Resveratrol. Ресвератрол бореться з висипаннями й почервоніннями, має протизапальний ефект, перешкоджає впливу сонячних променів. Добути цей компонент не так-то просто. Цю речовину виділяють рослини в момент стресу, коли на них заводяться грибки й паразити. Зазвичай ресвератрол використовують при створенні дорогих анти вікових засобів, у дешевій косметиці цього інгредієнта не зустріти.

ОСНОВНІ ПОЗНАЧКИ

Free from або «не містить». Ці написи гарантують повну відсутність яких-небудь інгредієнтів у складі. Якщо на баночці із кремом написане «без силіконів», то в цьому продукті не буде ніяких речовин, які згодом можуть силікон утворювати.

Hypoallergenic. Не викликає алергійну реакцію. Бачачи цю позначку, пам’ятайте, що алергійна реакція — винятково індивідуальний і непередбачений процес. Часом, навіть якщо до складу входять загальноприйняті гіпоалергенні речовини, повний захист від алергії не гарантується.

Noncomedogenic. Цей напис означає, що продукт не містить компонентів, які можуть закупорювати пори. До таких речовин належать жирні кислоти, парафіни, ізопропил.

Alcohol free. Позначення гарантує повну відсутність етилового спирту, однак у складі можуть бути присутнім ланоліновий або стеариловий спирти.

НАТУРАЛЬНА, ОРГАНІЧНА Й ВЕГАН-КОСМЕТИКА. У ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Напис Natural указує на рослинну косметику, у якій повинно бути не менш 60% компонентів природного походження. При цьому виключаються синтетичні добавки або інгредієнти тваринного походження. Причому це вкрай неоднозначне позначення, тому що ні в США, ні в Європі офіційного визначення терміна Natural немає. Немає й правил, які дозволили б відповісти на низку питань. Наприклад: чи вважається натуральною рослина, що вирощена як ГМО? Або: чи буде косметика вважатися натуральною, якщо до складу ввійдуть синтетичні версії природних компонентів? Найчастіше виробники самі вирішують, що на це відповісти. Міжнародні виробники ввели власні косметичні стандарти, такі як NSF, Ecocert, Natrue, NPA і EWG.

ВАЖЛИВО! Часто покупці плутають поняття: натуральна косметика й органічна косметика. Потрібно запам’ятати головне: будь-яка органічна косметика повинна бути натуральною, але не всяка натуральна може бути органічною. Виробництво натуральної косметики ніяк не регламентується й, відповідно, не сертифікується. А сертифікати на органічну продукцію видаються. Приміром, в Америці сертифікат USDA дають тій косметиці, яка містить 95% і більше природних компонентів. До того ж, інгредієнти органічних засобів необхідно вирощувати без хімікатів.

При купівлі органічних косметичних засобів вартує велику увагу приділяти строку придатності. Якщо в засобах по догляду за обличчям й тілом переважають натуральні компоненти, то строк їх зберігання буде набагато менше, чим у синтетичних аналогів. Приміром, є креми на основі натурального бджолиного воску (beeswax або cera alba) їх строк придатність зазвичай не перевищує 5 місяців. А є синтетичний аналог (synthetic beeswax), продукт із такими інгредієнтом може прослужити більше року.

Якщо на тюбику або баночці написане Vegan, то в косметиці з таким позначенням немає компонентів тваринного походження. Багато хто плутає веганські продукти по догляду за обличчям й тілом з косметикою, яка не тестується на тваринах. Але в деяких косметичних засобах, що не тестуються на піддослідних звірах, є речовини тваринного походження. Вивчіть, чим відрізняються етична, вегетаріанська й веганська косметика, і яку можна назвати натуральною.

НАЙВАЖЛИВІШЕ ПРИ ЧИТАННІ ЕТИКЕТОК

Перевіряйте строк придатності. Не всі магазини сумлінно відслідковують якість продаваної продукції. Не забувайте стежити за строками й після покупки товару.

Пам’ятайте, що тушшю можна користуватися не більше трьох місяців після розкриття.

Тоніки й міцелярну воду необхідно міняти кожні півроку.

Олівці для губ і брів, тональна основа нешкідливі не більше року. Далі в косметиці починають розмножуватися бактерії, які можуть викликати інфекції й алергійні реакції.

Читаючи склад на б’юті-етикетках, важливо розуміти не тільки назву компонентів, оцінювати їхню користь або шкоду, але також знати, з якими інгредієнтами вони сполучаються. Без професійних знань розібратися в тому, що написано на впакуванні косметичного засобу, складно. Тому краще перед покупкою радитися з косметологом або довіряти тим маркам, у яких є власна лабораторія.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4335 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс