Декілька порад як вибрати полуницю з найменшою кількістю нітратів
Настає літній сезон, а разом з ним і час головної ягоди цього часу — полуниці. Ця дивовижна ягода має не тільки дивовижний смак і захопливий аромат, але і є справжнє джерело корисних вітамінів і мінералів.
Шанувальники полуниці купують свої улюблені ягоди практично круглий рік. Але, з настанням масового продажу цих ягід, зростає і ризик отруєнь, бо багато несумлінних виробників вирощують ягоди далеко не за нормативами.
У ранніх ягодах можна зустрітися з такими речовинами як селітра, нітрофен, барвники, дифеніл. Особливо важко впоратися з такою великою кількістю нітратів дитячому організму. Саме тому слід навчитися вибирати «правильну» полуницю, щоб після її вживання не опинитися на лікарняному ліжку.
Ягоди повинні бути без будь-яких плям, інакше чорні точки можуть свідчити про наявність у них селітри.
Стигла і не хімічна полуниця виділяє сік, тому це можна легко перевірити, розрізавши полуницю на дві частини і приклавши одну з них до сухої серветки. На відміну від нітратної полуниці, натуральна ягода залишить після себе яскравий слід.
Ще один надійний спосіб перевірити "автентичність" ягоди — намочити її у воді. Через невеликий проміжок часу натуральна полуниця почне пускати сік, оброблена ж буде залишатися твердою.
Справжня полуниця має неймовірний аромат, тому якщо цей факт в ній відсутній, то варто задуматися про її покупку, тим більше не слід купувати полуницю, якщо вона віддає цитрусовим ароматом.
Багато виробників обробляє полуницю дифенілом, якщо планується далеке перевезення і необхідно зберегти первозданний вигляд ягоди. Така речовина, здатна провокувати захворювання на рак. Щоб перевірити чи оброблялася полуниця дифенілом, слід помістити її в миску з теплою водою. Якщо через 15 хвилин на поверхні води з'являться маслянисті плями, то від такої полуниці варто позбутися відразу.
У натуральної полуниці, як правило, зернятка трохи опуклі, на відміну від глянсової нітратної полуниці, тому іноді ідеальний вигляд ягоди може зіграти злий жарт.
Слід звертати увагу на зелений хвостик полуниці. Якщо все листя має однаковий і свіжий вигляд, то ймовірність її свіжості велика. Якщо ж листочки коричневого кольору або гнилі, то це може бути ознакою, щонайменше, несвіжої полуниці, як максимум — вона містить у собі нітрати.
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЛУНИЦІ
Полуниця зайняла гідне місце в харчовій промисловості, косметології, народній медицині. Завдяки своєму складу вона володіє протизапальними і антимікробними властивостями, надає загальну оздоровчу дію на організм, допомагає нормалізувати обмін речовин і налагодити роботу внутрішніх органів.
Полуниця має низьку калорійність. Так, в 100 г цієї ягоди міститься всього 30,7 ккал.
Засіб для боротьби з авітамінозом. Після зимово-весняного періоду багатьом знайома проблема нестачі вітамінів. Регулярно вживаючи полуницю в сезон цієї ягоди, ви поповните організм вітаміном С, який необхідний для зміцнення імунітету. Фолієва кислота (вітамін В9), якою також багата полуниця, необхідна для профілактики серцево-судинних і шкірних захворювань.
Покращує обмін речовин. Вітамінний склад, фруктові кислоти і вуглеводи, які не напружують інсулярного апарату підшлункової залози, сприяють поліпшенню обмінних процесів в організмі, тим самим, його омолодження.
Нормалізує роботу кишечника і очищає організм. Будучи джерелом полісахаридів та органічних кислот, полуниця сприяє нормалізації складу мікрофлори кишечника. Також вони допомагають зв’язати і вивести з організму токсини, важкі метали. Пектин, який міститься в ній ефективно діє проти закрепів.
Допомагає схуднути. Полуниця сприяє розщепленню жирів і нормалізації рівня цукру в крові. Крім того, як згадувалося вище, ця ягода – низькокалорійний продукт, який підходить для розвантажувальних днів.
Оздоровлює серцево-судинну систему. За рахунок вмісту саліцилової кислоти полуниця сприяє розрідженню крові і запобігає утворенню згустків. Завдяки цьому знижується навантаження на серце. Вітамін С, калій, клітковина і поліфеноли пригнічують всмоктування холестерину в кишечнику, що також важливо для нормальної роботи судин.
М’який потогінний і жарознижуючий засіб. Цими властивостями полуниця також володіє завдяки вмісту саліцилової кислоти, тому може використовуватися під час простудних і вірусних захворювань для зниження температури тіла.
Покращує настрій і загальний тонус. Ароматичні речовини, що містяться в полуниці, стимулюють вивільнення серотоніну, тим самим, покращуючи настрій. А антиоксидант фізетін покращує пам’ять і розумову діяльність.
Профілактика і лікування захворювань щитовидної залози. Полуниця позитивно впливає на обмінні процеси йоду.
Впливає на статеву сферу. Цинк, що міститься в ягодах, впливає на гормон тестостерон, що регулює статевий потяг. Також сприятливо на статевій функції позначається і вміст в полуниці антиоксидантів.
Незважаючи на безліч корисних властивостей, якими володіє полуниця, деяким людям все ж варто обмежити її вживання, або взагалі від неї відмовитися. Алергікам, маленьким дітям і вагітним жінкам потрібно з обережністю ставитися до цієї ягоди. Полуниця може погіршити стан тих, хто страждає виразковою хворобою або гастритами.
При хворобах суглобів допускається їсти полуницю в обмеженій кількості, так як вона може стати причиною посилення подагричних болів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2130 |
|
© Газета Домовик 2012-2023