Як розмножувати спатифілум

4 жовтня 2017

Ця кімнатна квітка вже давно користується великою популярністю й повагою у квіткарів за свої численні гідності. У ній поєдналися привабливість і краса зі здатністю очищати повітря в житлових приміщеннях. 

Спатифілум – невибаглива рослина, яка легко розмножується й не вимагає великого досвіду у квітництві. При наявності дорослого екземпляра можна легко одержати посадковий матеріал у вигляді насіння, живців або розділеного куща.

РОЗМНОЖЕННЯ НАСІННЯМ

Цей спосіб є непростим і трудомістким. Процес вирощування спатифілума з насіння зажадає багато терпіння й часу. Насіння дуже швидко втрачає схожість і не підлягає зберіганню. Його рекомендується висівати відразу ж після збору. А для того щоб насіння дозріло, спочатку буде потрібно провести запилення квітучої кімнатної рослини. Тому що заняття це складне й тривале, то набагато простіше придбати насіння в спеціалізованих магазинах для квіткарів. Схожість складає усього 50%.

Для посіву насіння можна використовувати невелику ємкість (на зразок тарілки або блюдця), а в якості ґрунту підійде суміш із рівних частин торфу й піску. Умови пророщення насіння мають бути тепличні, з температурою повітря 24-25°С. Полив ґрунту проводиться способом обприскування. При поміщенні ємкості в міні-теплицю дуже важливо проводити в ній регулярні провітрювання. Надлишок вологи на поверхні ґрунту може сприяти розвитку цвілі, що призведе до загибелі насінного матеріалу.

РОЗМНОЖЕННЯ ДІЛЕННЯМ КУЩА

Такий спосіб дуже зручний і простий у виконанні. Для дорослого спатифілума він є ще й корисним, тому що «проріджує» густі зарості зрілої квітки. Розростається рослина дуже швидко й численні молоді розетки поглинають усі живильні речовини із ґрунту, обділяючи материнську рослину. 

Для проведення процедури відділення молодих рослин необхідно дотримувати рекомендацій досвідчених квіткарів.

Поділ куща потрібно проводити ранно навесні, до початку вегетаційного періоду. Коренева система кожної частини має бути дуже сильною і без ушкоджень. Відділена частина готова до самостійного росту, якщо в неї є від трьох листяних розеток, які вже добре розвинені. Прикоренева шийка молодих рослин при посадці має перебувати на такому ж рівні ґрунту, як і в материнського куща.

Квіткова ємкість для посадки молодого спатифілума повинна бути невеликого обсягу, тому що в глибоких і широких горщиках буде активно розвиватися коренева частина, а це приведе до швидкого росту листяної частини й затримки процесу цвітіння.

Поділ кореневої системи дорослої рослини необхідно проводити з мінімальним травмуванням коренів і всієї квітки в цілому. Перед початком процедури рекомендується провести рясний полив ґрунту у квітковому горщику, що буде сприяти більш легкому добуванню квітки разом із земляною грудкою й дасть час корінню наситити вологою для того щоб зменшити їхню ламкість.

Після виймання рослини потрібно обережно промити все коріння від землі й за можливістю розплутати. У такому вигляді кореневу частину буде легше й вірніше розділити. Місця розрізів на корінні рекомендується присипати товченим або активованим деревним вугіллям і залишити на якийсь час для підсихання.

Перед посадкою кожної частини потрібно уважно їх оглянути й видалити засохлі або підгнилі частини кореневої системи та листя. Кожна молода рослина висаджується в невелику індивідуальну ємкість. Тендітне коріння потрібно розправити по поверхні ґрунту й обережно присипати його ґрунтовою сумішшю, а потім злегка ущільнити ґрунт.

Склад ґрунту: листяна земля (1 частина), торф'яна земля (1 частина), дернова земля (1 частина), річковий грубозернистий пісок (1/2 частини). Для посадки молодих ростин можна придбати й готову ґрунтову суміш, призначену для рослин сімейства Ароїдних.

РОЗМНОЖЕННЯ ЖИВЦЯМИ

Живці – це листяні розетки, відділені від дорослого спатифілума. При наявності невеликих корінців живці можна відразу висаджувати в ґрунт, а при їхній відсутності необхідно помістити їх у ємкість із водою й активованим вугіллям до утворення кореневої частини.

Більш швидке коренеутворення на молодих рослинах відбувається в спеціальних субстратах (наприклад, у перліті або грубозернистому річковому піску, у верхівковому торфі або мохах сфагнум), якщо квіткову ємкість помістити в тепличку або під скляний ковпак для підтримки високого рівня вологості.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3626 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс