Чому сохнуть і чорніють кінчики листя у спатифілума

30 травня 2017

Спатифілум або «Жіноче щастя» – елегантна й дуже гарна кімнатна рослина, яка користується великою популярністю у квіткарів. Вона привертає увагу своїми екзотичними квітами й може прикрасити будь-яке приміщення. Доглядати за рослиною дуже просто, але все-таки іноді виникають деякі труднощі та проблеми при її вирощуванні. 

Спатифілум втрачає свої декоративні якості через підсихання або почорніння кінчиків листя. Знаючи причини таких змін зовнішнього вигляду квітки, можна впоратися із цією проблемою.

Негативні зміни, які починають відбуватися з кімнатною рослиною і її розвитком, у більшості випадків пов'язані з неправильними умовами мікроклімату. Спатифілум – тропічна рослина, її зовнішній вигляд обов'язково відреагує негативно, якщо з'явиться надлишок або недолік вологи, вологості повітря або освітлення. Від належного догляду прямо залежить наявність декоративних якостей рослини.

Для повноцінного росту й розвитку спатифілума необхідно створити комфортні умови. Захворювання, ознаками яких є підсихання або почорніння листя, можуть виникати з кількох причин. Дуже важливо вчасно помітити початок хвороби і вжити всі необхідні заходи щодо порятунку кімнатної рослини, а для цього потрібно знати особливості спатифілума й умови його природного походження.

Тропічній квітці необхідний своєчасний і правильний полив, а також відповідний рівень вологості повітря (приблизно близько 70%). Свою привабливість рослина збереже в домашніх умовах тільки при помірному й регулярному поливі та обприскуваннях листяної частини. Зайву вологу рекомендується промокувати тонкою тканиною або паперовою серветкою. Не можна допускати надлишок вологи в ґрунті, тому що це приведе до загнивання кореневої системи й загибелі всієї рослини.

ЧОМУ ТЕМНІЄ ЛИСТЯ

• Сухе повітря або низький рівень вологості

Спатифілум дуже болісно переносить сухість повітря в приміщенні. Кінчики листя у таких умовах починають засихати й поступово змінюють фарбування на темне. Зовнішній вигляд рослини дає сигнал, що необхідне термінове зволоження у вигляді обприскувань із розпилювача. Тропічній рослині в кімнатних умовах необхідне помірне вологе середовище. Важливо враховувати при таких «водних процедурах» і температуру повітря в приміщенні. У прохолодних умовах надмірні обприскування можуть привести до відмирання кореневої частини рослини.

• Недолік добрив і живильних речовин у ґрунті

Почорнілі кінчики листя спатифілума можуть сигналізувати про нестачу живлення та підживлень. Необхідна якість і кількість добрив допоможе вирішити дану проблему. У період з березня по вересень кімнатну рослину підживлюють 3-4 рази на місяць, а в інші місяці (і особливо в період спокою) буде достатньо одного разу на тридцять днів. Підживлюють добривом для квітучих кімнатних рослин.

• Надлишок добрив

Велика кількість підживлень і їхнє часте внесення в ґрунт, а також надлишок окремих живильних речовин принесуть тільки негативний результат. З появою на листях сухих кінчиків, частоту підживлень потрібно зменшити, а склад добрива переглянути. Зайві мінеральні речовини кімнатній рослині шкодять і псують її зовнішній вигляд. У якості рятівних заходів потрібно терміново позбавити квітку усього ушкодженого листя, а внесення підживлення тимчасово призупинити. Кімнатна квітка поступово відновиться.

• Якість поливної води і її обсяги при поливах

Вода для поливу спатифілума має використовуватися тільки кімнатної температури й обов'язково вистояна. Від м'якості води залежить не тільки стан листя, але й повноцінний розвиток усієї кімнатної квітки.

Обсяги поливної води також мають велике значення. Надлишок води приводить до її застою в ґрунті і загнивання коренів. Черговий полив рослини рекомендується проводити тільки після повного висихання верхнього шару ґрунту. Через 1,5-2 години після поливу рослини необхідно злити зайву воду із квіткового піддона.

• Недолік або надлишок сонячного світла та неправильний вибір місця вирощування

Несприятливий вплив на рослину, а в підсумку почорніння листя, виявляє неправильний вибір місця для розміщення кімнатної квітки. Оптимальне місце для спатифілума – це підвіконня на будь-якому боці будинку, крім північного. Пряме сонячне світло й мізерне освітлення несприятливо позначається на декоративних якостях домашнього улюбленця. Необхідно оберігати його від сонячних опіків, а в осінньо-зимовий період використовувати додаткове підсвічування лампами денного світла.

• Недостатня кількість «водних процедур»

Листя одержує необхідну кількість вологи при регулярних і рясних обприскуваннях у теплі літні місяці, а особливо в спекотливу погоду. Від таких щотижневих купань квітка «жіноче щастя» буде виглядати здоровою і привабливим.

ПРИЧИНИ ПОЖОВТІННЯ ЛИСТІВ 

Жовте листя у спатифілума з'являється не тільки через якесь захворювання, а рослина таким способом може віддавати всі свої сили на підготовку до цвітіння або відновлення після нього. Такі ж зміни відбуваються й зі старою квіткою, яка вже не має достатньої кількості сил у силу свого віку.

Необхідно розібратися, яке листя жовтіє у квітки – старе біля її основи або молоді пагони, що тільки з'являються. При пожовтінні старого листя немає нічого страшного. Так квітка позбувається нежиттєздатних частин, щоб направити всі свої сили на омолодження й появу нового листя. З появою жовтизни на молодих пагонах, швидше за все, потрібно звернути увагу на освітлення. Листя може змінювати своє забарвлення при влученні на нього прямих променів сонця. Сонячні опіки дуже небезпечні для цієї кімнатної рослини. Варто перенести спатифілум в інше приміщення або переставити на інше місце.

З появою негативних змін у зовнішньому вигляді кімнатного улюбленця не варто віддаватися паніці. Якщо вчасно з'ясувати причину зів'янення й засихання рослини або її частин, то квітку можна буде врятувати й подарувати їй друге життя, щоб вона продовжувала радувати своїм екзотичним цвітінням.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4265 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс