Кульбаба активізує печінку

29 березня 2019

Хоча кульбаба вважається бур’яном, вона здатна принести користь людині завдяки своїм сечогінним й очищаючим властивостям. Кульбаба використовується як у медицині, так і в кулінарії. Іноді її додають при приготуванні салатів.

Компоненти, що містяться в кульбабі, містять корисні для організму живильні речовини. Вона вирізняється дивними очищаючими властивостями, вирішуючи проблему затримки рідини.

Деякі знають, що кульбаба активізує печінку й стимулює вироблення жовчі, допомагаючи при лікуванні захворювань травної системи. При цьому вона є натуральним проносним засобом. Це означає, що кульбаба може використовуватися для боротьби з уповільненим травленням і запорами.

З іншого боку, необхідно відзначити й стимулюючі властивості цієї рослини. Завдяки кульбабі наші нирки також стають активніше. Цілющі компоненти кульбаби полегшують плин захворювань, пов’язаних з надлишком сечової кислоти, наприклад, подагри. Також вона використовується для видалення каменів із нирок.

Не менш важливо й те, що в цій рослині міститься багато заліза. Кульбаба добре очищає кров, а виходить, виводить токсини й поліпшує роботу всіх органів.

Характерний гіркий смак кульбаби стимулює роботу печінки й сприяє її очищенню від токсинів. Саме тому кульбабу рекомендують людям, що страждають на цироз та гепатит. Дана здатність кульбаби дозволяє захистити печінку від можливих порушень, пов’язаних з харчовими й хімічними отруєннями.

Кульбаба активно використовується для лікування хворих цирозом печінки. У більшості випадків цироз розвивається в людей, що зловживають алкогольними напоями. Ця шкідлива звичка є винуватницею появи порушень у тканинах печінки. У результаті спостереження за такими пацієнтами було помічено, що їх стан поліпшується після приймання відвару кульбаби. Рекомендується приймати такий відвар 2-3 рази в день.

ЯК ОЧИСТИТИ ПЕЧІНКУ ЗА ДОПОМОГОЮ КУЛЬБАБИ?

Як правило, кульбабу використовують як доповнення до основного лікування. При цьому слід мати на увазі, що її застосування не принесе ніякого ефекту, якщо пацієнт продовжить вживати алкоголь і палити.

Пацієнтам з порушеннями гормонального фона й ожирінням кульбаба призначається після завершення курсу основного лікування протизапальними препаратами.

Кульбабу приймають у вигляді гарячого чаю. Кипляча вода дозволяє рослині «віддати» усі важливі мікроелементи.

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ

Якщо ви приймаєте які-небудь ліки, перед використанням кульбаби краще порадитися з лікарем. Він підкаже, чи є протипоказання у вашому конкретному випадку.

Курс лікування кульбабою не повинен перевищувати 4 місяців. А якщо ні, то зростає ризик появи небажаних наслідків.

Зловживання цією рослиною може привести до алергії й підвищеної чутливості до сонця.

Рідше в пацієнтів розвивається діарея і з’являються проблеми зі шлунком.

ВАЖЛИВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Кульбабу можна використовувати для приготування салатів. У такому виді вона також дуже корисна для печінки.

Для очищення організму можна готовити чай зі стебел кульбаби.

Як ми вже відзначали, кульбаба активізує печінку, благотворно впливає на травлення, а також поліпшує роботу нирок. Найголовніше при цьому - не зловживати кульбабою й завжди дотримуватися рекомендованого дозування.

Якщо приймання кульбаби викликало у вас побічні ефекти, зверніться до лікаря. Кульбабу можна використовувати тільки в якості доповнення до основного лікування, призначеного лікарем.

Не забувайте про здорові звички. Намагайтеся більше ходити пішки й виконуйте фізичні вправи. Пам’ятайте про те, що разом із потом з організму також виводяться токсини. Крім цього, завдяки фізичній активності краще спалюються жири.

Проведіть день на свіжому повітрі, збираючи кульбаби. Використовуйте їх для приготування цілющого відвару, і ваш організм віддячить вам за таку турботу!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3239 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс