Страви з гарбуза на вашому столі
Гарбуз - майже настільки ж популярний овоч як, наприклад, картопля, і побачити його можна практично на кожному городі. Завдяки своїй кулінарній універсальності та корисності він споконвіків вирощується в нашій країні і не тільки, причому, всіма верствами населення - від забезпечених людей до найбідніших.
Сьогодні ми хочемо вживати в їжу не тільки смачні, але й корисні продукти. Саме таким продуктом, овочем, є гарбуз. Корисні властивості гарбуза багато в чому пов'язані з високим вмістом каротиноїдів. Крім цього, гарбуз містить багато клітковини й вітамінів.
Гарбуз - той самий продукт, з яким можна втілити мрію багатьох людей багато їсти, але при цьому не додавати у вазі. Крім того, регулярне вживання гарбуза в їжу сприяє омолодженню та відновленню клітин шкіри, підтримці гарного настрою. Гарбуз широко використовується в дієтичному та дитячому харчуванні, тому що він прекрасно засвоюється організмом, у ньому дуже багато вітамінів А і Е, заліза та інших корисних речовин.
Різноманітні супи, каші, оладки, запіканки, випічка, салати, ризотто, десерти, варення та навіть кава - усе це можна приготувати з гарбуза. Існує маса рецептів, завдяки яким цей овоч може з'являтися в щоденному раціоні щораз у новому амплуа, але ми поговоримо тільки про ті з них, які за століття вживання гарбуза в їжу стали найбільш популярними.
Кращий спосіб готування гарбуза залежить від його сорту: літні сорти мають більш ніжну, м'яку м'якоть, а зимові - більш щільну. До речі, гарбуз зимових сортів можна просто зберігати цілим у прохолодному місці протягом декількох місяців, і при цьому він не втратить своїх смакових і корисних властивостей.
Вважається, що чим менший гарбуз, тим він смачніший, тому рекомендується вибирати для готування плоди вагою від 3 до 5 кг. Однак це не заважає любителям цього овочу вирощувати екземпляри гігантських розмірів.
У США фермер К. Стивенс виростив найбільший у світі гарбуз, вага якого склала 821,2 кг - це світовий рекорд, зафіксований Книгою Рекордів Гіннеса.
Підготовка будь-якого гарбуза до готування полягає в наступному: овоч потрібно розрізати, видалити насіння, очистити від шкірочки й далі його готують, виходячи з рецепта та сорту гарбуза, однак залежно від рецепта може бути передбачене інше. Приміром, гарбуз можна цілком нафарширувати. Саме з такого цікавого рецепта ми й почнемо.
М'ЯСНА ПЕЧЕНЯ В ГАРБУЗІ
Яловичина, нарізана кубиками - 1 кг, рослинна олія - 3 ст. л., очищена і нарізана картопля - 3-4 шт., очищена і нарізана морква - 4 шт., нарізаний зелений перець - 1 шт., нарізані стебла селери - 1-2 шт., нарізаний часник - 4 часточки, нарізана цибуля - 1 шт., сіль - 2 ч. л., мелений перець - 1/2 ч. л., консервовані помідори у власному соку - 400 мл, м'ясний бульйон - 1 чашка, круглий гарбуз - 4-5 кг.
Розігріти сковороду з 2 столовими ложками олії й обсмажити м'ясо до золотавого кольору.
Додати воду, картоплю, моркву, селеру, зелений перець, часник, цибулю, сіль і перець.
Накрити кришкою і тушкувати на повільному вогні протягом 2 годин, час від часу помішуючи. Додати помідори.
Вимити гарбуз і зрізати верхівку. Акуратно вийняти волокна й насіння зсередини. Помістити гарбуз у неглибоку форму для пирога. Викласти рагу в гарбуз і накрити верхівкою. Змазати гарбуз олією, що залишилася.
Запікати при 160°С протягом 2 годин або поки гарбуз не стане м'яким. Подавати рагу, вискоблюючи трохи гарбузової м'якоті з кожною порцією.
НЬОККІ З КАРТОПЛІ З ГАРБУЗОМ
400 г картоплі для запікання, 400 г гарбуза, 140 г борошна, 1,5 ст. л. картопляного крохмалю, 1 середнє яйце, 1 жовток, 2 ст. л. вершкового масла, тертий мускатний горіх на кінчику ножа, сіль, тертий сир, вершкове масло і песто з базиліка для подачі.
Ньоккі - італійський варіант ледачих вареників, тільки з картоплі. Ніжні та яскраві - прекрасний сніданок.
Починайте готувати з вечора. Розігрійте духовку до 200°С. Гарбуз розріжте на 4 шматки і, не очищаючи, покладіть на застелений папером для випічки лист. Запікайте до м'якості, 15-20 хвилин, залежно від сорту.
Картоплю очистіть та відваріть до м'якості. З картоплі, що зварилася, злийте воду, поверніть каструлю на слабкий вогонь на кілька секунд, щоб підсушити картоплю. Перетворіть гарячу картоплю в пюре з вершковим маслом. Ніколи не користуйтеся для цього блендером - він перетворить картоплю в липку масу - тільки товкушкою або ситом.
Запечений гарбуз очистіть і також перетворіть на пюре, додайте його до картопляного і перемішайте. Викладіть пюре на робочу поверхню гіркою, зробіть у ній поглиблення. Убийте в нього яйце, додайте- жовток. Посипте борошном, змішаним із крохмалем, і замісіть тісто.
Скачайте з тіста ковбаски діаметром 2 см, викладіть їх на дошку, накрийте плівкою і поставте в холодильник на ніч.
Зранку доведіть до кипіння воду в широкій каструлі, посоліть. Відрізайте від ковбасок галушки шириною 1,5 см і кидайте їх у бурхливо киплячу воду. Варіть, поки ньоккі не спливуть, виловіть шумівкою, давши стекти воді, викладіть в глибоку тарілку, полийте розтопленим маслом і посипте тертим сиром. Подавайте з песто.
АМЕРИКАНСЬКИЙ ГАРБУЗОВИЙ ПИРІГ З КОРИЦЕЮ
Борошно пшеничне - 400 г, яйце куряче - 3 шт., цукор - 200 г, масло вершкове - 250 г, гарбуз - 900 г, вершки 30% - 200 мл, кориця, ванілін, сіль - за смаком.
Просіяти борошно й сіль у глибоку миску. Перетерти між долонь із м'яким маслом, щоб суміш нагадувала хлібні крихти, потім додати злегка збите яйце й замісити тісто. Скачати його в кулю, загорнути в плівку і відправити в холодильник на 30-50 хвилин.
Очистити гарбуз, видалити насіння. Нарізати м'якоть кубиками. Покласти в каструлю з товстим дном або сотейник, додати трохи води і тушкувати до м'якості і повного випару рідини. Блендером подрібнити м'якоть в однорідну масу, потім протерти через сито.
Розкотати тісто на злегка присипаній борошном поверхні й застелити ним круглу низьку форму діаметром близько 30 см. Поверх тіста покласти лист паперу для запікання й засипати будь-яку крупу. Це дозволить коржу рівномірно пропектися. Випікати протягом 15 хвилин при 190°С.
Викласти гарбузове пюре в глибоку миску, збити з двома яйцями, цукром, вершками, пряностями та сіллю. Вилити суміш у форму із запеченим тістом. Випікати пиріг 50-55 хвилин при 180°С. Коли пиріг охолоне, розрізати на порції.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6328 |
|
© Газета Домовик 2012-2023