Як лікувати фурункул?

22 травня 2013

Сип на шкірі - найпоширеніше явище, що дуже часто не приймають всерйоз. Перше, що спадає на думку практично будь-кому: «Треба видавити!». У багатьох ця процедура ніяких наслідків не викличе. Будемо вважати, що це люди, яким повезло. Фурункули - ось що може ховатися під виглядом звичайних вугрів.

Необхідно запам'ятати кілька основних ознак фурункула. Спочатку він проявляється як невелика червона цятка, часто з гострою вершиною, наповненою гноєм. Ви обов'язково відчуєте сверблячку навколо фурункула та виразний біль при слабкому натисканні на нього. Розмір плаває в діапазоні від маленької бусинки до бейсбольного м'яча, і з'явитися він може на будь-якій ділянці шкіри. Частіше це зони постійного забруднення та подразнення, області виділення поту і волосяних покривів (шия, обличчя, пахви, стегна та сідниці).

Причин появи фурункулів багато. Одна з найпоширеніших - це зараження золотавим стафілококом. Але існує й багато інших бактерій та грибків, які можуть вплинути на його появу.

Фурункули часто можуть виникати у людей з діабетом, які страждають ожирінням, людей похилого віку або тих, що мають справу з ослабленою імунною системою. 

Спекотний і вологий клімат, погана гігієна, вживання стероїдів можуть також бути причиною частих інфекцій шкіри цього типу.

Лікування може тривати більше двох тижнів.

ЯК ВИЛІКУВАТИ ФУРУНКУЛ У ДОМАШНІХ УМОВАХ

Ніколи не намагайтеся видавити фурункул. Це тільки ускладнить і подовжить лікування. Може викликати зараження інших областей шкіри та шкіри людини, що знаходиться поруч.

Зробіть теплий, вологий компрес. Наберіть теплої води, візьміть бинт і прикладайте кілька разів на день по 5-10 хвилин. Це допоможе зменшити канали та прискорити дозрівання.

Коли гнійний міхур відкриється, необхідно зняти гній і провести дезінфекцію. Обов'язково зробити пов'язку.

Для лікування фурункулів застосовують олію чайного дерева: 10 крапель на 1 літр води. Робити компреси.

Добре допомагає при появі у важкодоступних місцях (пах, сідниці) фурункулів ванна з сіллю Епсома.

Але найкращим є народне лікування фурункула за допомогою мила та цибулі. Невелику цибулину запекти в духовці прямо в лушпайці, додати терте господарське мило (найпростіше, без добавок, темно-коричневе), і збити все в однорідну суміш, яку за допомогою марлевого тампона прикласти на доспілий фурункул і закріпити. Бажано компрес робити на ніч, а вранці поміняти домашню мазь на мазь Вишневського. Через 1-2 дні фурункул розкриється сам, а гній витягнеться цибулею з милом.

Якщо ж це не допомагає, і ви відчуваєте загальне нездужання або розміри утворення гною великі, то вам краще звернутися до лікаря. Залежно від причин зараження та складності, він може призначити вам антибіотики або хірургічне втручання.

Не дозволяйте собі затягувати лікування. Наслідком можуть бути ускладнення, утворення карбункулів. Так називають фурункули рекордних розмірів або злиття декількох в один.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 15947 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс