Перша допомога при укусах бджіл і ос

15 травня 2013

Коли вас жалить оса або бджола, навряд чи ви замислюєтеся про те, чи є різниця, адже це однаково боляче. Однак реакція індивідуальна, особливо якщо ви страждаєте алергією на укуси комах. Тому так важливо знати ази «першої допомоги».

Перша допомога при укусі бджоли або оси вимагає негайного вилучення жала, однак якщо бджола завжди залишає жало в тілі людини, то оса - у вкрай рідких випадках. Тому, якщо ви відчули хворобливий «укол», але жало не виявили, при цьому місце укусу зудить, почервоніло та набрякло, постарайтеся видавити з ранки отруту.

Після того, як отрута вилучена, дайте постраждалому антигістамінний препарат за віком і, якщо потрібно, знеболювальне (аспірин, ібупрофен, парацетамол). Місце укусу промийте холодною водою з милом, прикладіть ватяний тампон, змочений нашатирем або перекисом водню, можна використовувати і сольовий розчин. Потім до уражених місць прикладіть крижаний компрес або рушник, змочений холодною водою, це зменшить хворобливі відчуття та зніме набряклість. Пропонуйте потерпілому рясне питво та жарознижувальне, якщо у нього підвищилася температура.

Укус бджоли або оси зазвичай не є небезпечним для життя, але якщо є алергія на отруту цих комах, наслідки можуть бути серйозними. Ознаки алергійної реакції включають нудоту, підвищення температури, набряк, кропивницю, проблеми з диханням, посиніння обличчя та губ, ядуху, судоми, шок і втрату свідомості. У цьому випадку екстрена допомога медиків потрібна негайно, особливо якщо вкусили в область горла або потерпілий проковтнув комаху. Поки їде «швидка», укрийте потерпілого ковдрою, обкладіть грілками з теплою водою, дайте 2 таблетки димедролу, 25-30 крапель кордіаміну.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 17022 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс