Чи можуть трави перемогти тривожність
Так, трави можуть допомогти, стверджують лікарі з Програми додаткової та альтернативної медицини в Mayo Clinic. Але природнє не завжди значить нешкідливе. І у лікарських трав є побічні дії.
Перед тим як приймати трави, обов'язково порадьтеся з лікарем, особливо якщо у вас є алергія або ви регулярно приймаєте якісь медикаменти. Взаємодія лікарських трав з іншими препаратами може привести до серйозних наслідків.
ПЕРЕЦЬ ОП'ЯНЯЮЧИЙ (КАВА)
Напій з коренів цієї рослини має заспокійливу дію. Його приймають для розслаблення і ясності розуму, а також радять при генералізованому тривожному розладі. Якийсь час вважалося, що харчові добавки зі вмістом кави шкодять печінці. Але за даними останніх досліджень, справа не в самій рослині, а в тому, як вона вирощувалася. Токсична тільки та сировина, у яку потрапили якісь домішки або шкідливі бактерії.
СТРАСТОЦВІТ
За даними декількох клінічних досліджень, екстракт страстоцвіта (пасифлори) допомагає боротися з тривожністю. Але звичайно в харчових добавках його сполучають з іншими травами, тому складно виявити вплив окремого компонента.
Страстоцвіт вважається безпечним, якщо приймати його згідно з інструкцією. У рідкісних випадках були помічені такі побічні ефекти, як сонливість, запаморочення та дезорієнтація.
ВАЛЕРІАНА
Валеріана знижує стрес і тривожність, але діє не на всіх і вважається безпечною в помірних дозах. Проте не приймайте її більше двох-трьох тижнів без консультації з лікарем. При тривалому застосуванні або передозуванні можуть виникнути головні болі, запаморочення, сонливість.
РОМАШКА
За даними досліджень, ця рослина знижує тривожність. Короткочасний прийом ромашки вважається безпечним. Однак будьте обережні: вона може розріджувати кров. Її не можна приймати разом з іншими препаратами, що розріджують кров.
Крім того, ромашка може викликати алергійну реакцію у людей, чутливих до всього сімейства айстрових. До нього відносять чорнобривці, календулу, маргаритки, хризантеми.
ЛАВАНДА
Згідно з деякими дослідженнями, пероральне вживання (тобто через рот) лаванди й ароматерапія корисні при тривожних розладах. Однак даних поки недостатньо. Прийом лаванди усередину може привести до закрепу та головних болів, збільшити седативний ефект інших препаратів і понизити тиск.
МЕЛІСА
За попередніми даними, меліса знижує такі симптоми тривожності, як підвищена збудливість і дратівливість. Вона добре переноситься організмом і вважається безпечною при короткостроковому прийомі. У рідкісних випадках може викликати нудоту й болі в шлунку.
Зверніть увагу, що деякі трави викликають сонливість. Якщо ви приймаєте їх, дотримуйте обережності при водінні транспорту й роботі з механізмами.
Якщо тривога заважає вам жити, не займайтеся самолікуванням, зверніться до лікаря. При серйозних формах тривожних розладів необхідні медикаментозне лікування та психологічна допомога.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2360 |
|
© Газета Домовик 2012-2023