Ногу звело: перша допомога

19 вересня 2012

Якщо ви ніколи не відчували судом у литкових м'язах, можете вважати, що вам повезло. Однак багато хто все-таки знає не з чуток про ці тягнучі болі та непідвласні контролю м'язові скорочення, що виникають у найбільш невідповідний час.

Судоми зазвичай з'являються зненацька, і тривають не дуже довго, однак бувають досить сильними і можуть викликати серйозне занепокоєння. Як же поводитися, коли зводить ногу?

Правило перше. Щипніть себе за оніміле місце. Можна кольнути ногу шпилькою, однак робити це треба акуратно, щоб не ушкодити шкірний покрив і не занести яку-небудь інфекцію.

Правило друге. Якщо судоми застали вас під час сну, сядьте на постіль і опустіть ноги на підлогу, а потім встаньте на прохолодну підлогу. Розпрямтеся і кілька секунд постійте. Кровообіг буде відновлений і все пройде. Експерти розрахували, що кожна третя людина старше 60 років і кожний другий, кому за 80, періодично страждають від судом ніг.

Правило третє. Зведений м'яз можна спробувати розтягнути. Для цього треба встати рівно, ноги розставити на ширину плечей, обличчям повернутися до стіни, знаходячись на відстані кроку від неї. Потім підніміть руки над головою і упріть долоні в стінку. Не відриваючи ніг від підлоги, невеликими шажками рухайтеся назад, поки не відчуєте розтягання зведених м'язів. Завмріть у цьому положенні і постійте без руху приблизно 30 секунд. Потім розітріть зведену ногу і пощипайте її.

Правило четверте. Коли вас долають судоми, спробуйте схопити рукою пальці на ногах і потягнути їх на себе, тримаючи їх у такому положенні приблизно хвилину, поки не вщухне біль.

Правило п'яте. Якщо у вас звело ногу при плаванні, вам треба обхопити пальці зведеної ноги рукою та різко розпрямити ногу. Можна спробувати ще раз, якщо не допоможе з першого разу. А якщо відпустило, то спокійно і плавно пливіть до берега, щоб судома не повторилася.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7021 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс