Хвороби і шкідники червоної смородини

5 червня 2013

Ворогів у смородини чимало. Вони позбавляють нас урожаю і часто поширюють небезпечні для смородини хвороби.

Листя ушкоджене листяною галловою попелицею.
Листя ушкоджене листяною галловою попелицею.

Наприклад, бруньковий кліщ переносить вірусне захворювання - махровість. Щоб уникнути його, потрібно дотримуватися загальних рекомендацій:

- купувати саджанці тільки у надійних виробників;

- для розмноження брати відводки та живці здорових рослин;

- вибирати сорти, найбільш стійкі до шкідників і хвороб;

- регулярно оглядати кущі. При перших ознаках появи шкідників або хвороб відразу ж вживати заходів.

Радикальний метод боротьби з махровістю смородини - знищення куща. Сильно уражений кущ необхідно зрізати до рівня ґрунту. І протягом наступного року в міру відростання молодих пагонів кілька разів обробити рослину акарицидами, наприклад неороном.

Якщо червона смородина ушкоджена листяною галловою попелицею, на верхньому боці листя утворюються здуття червоного кольору. При сильному ушкодженні листя засихає і обпадає, знижується й урожай.

Смородинна скляниця відкладає яйця в тріщини та механічні ушкодження кори біля основи пагонів. Гусениці, що з'являються через два тижні, проникають усередину гілок і прогризають ходи в серцевині. Єдиний спосіб боротьби - видалення ушкоджених гілок.

Жовтий агрусовий пилильщик об'їдає листя. Методи боротьби - обприскування отрутохімікатами (бажано з нижнього боку листя).

Профілактичні обробки проти листяних пилильщиків і вогневки обов'язкові до та після цвітіння. Для цього застосовують "Фуфанон" + "Топаз". 1-2 таких обприскувань допоможуть зменшити чисельність і такого небезпечного шкідника, як скляниця. 

З попелицею боротися складніше. Отут треба чергувати обробки "Карбофосом", "Актарой", "Регентом", "Інта-віром". Також варто виконувати позакореневі підживлення суперфосфатом із сірчанокислим калієм (10-20 г на 10 л води).

При ушкодженні червоної смородини борошнистою росою, септоріозом і антракнозом допоможуть обприскування, але вони, як правило, ефективні тільки при перших ознаках захворювання.

Спори грибкових захворювань зимують на опалому листі. Тому восени з-під кущів необхідно прибирати рослинні залишки, а ранньою весною, коли ще не розпустилися бруньки, обприскувати рослини концентрованим розчином мінеральних добрив (500 г нітроамофоски або сечовини на 10 л води).

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 16125 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс