14 найважливіших робіт, які потрібно зробити на городі у квітні

3 квітня 2013

.

1. Посіяти редис. Після сходів його потрібно відкривати вдень, а на ніч закривати плівкою. Також варто висадити сіянку цибулі.

2. Посіяти холодостійкі культури. Особливо довго сходять морква, петрушка, кріп, цибуля, насіння яких довго набухає через вміст у ньому ефірних олій. Поки в ґрунті достатньо запасів вологи, кожен день зволікання відтягне момент одержання більш ранньої продукції, а то й зрушить строки закладання врожаю на період літньої спеки та посуху. Насіння буряка й гороху проростає без проблем, але теж вимогливе до вологи.

3. Видалити бур'яни на ділянках, де посіяна багатоярусна та шніт-цибуля. Ці культури починають давати перо першими в сезоні молодої зелені.

4. Висіяти наприкінці місяця кукурудзу. Пам'ятайте, що цукрову кукурудзу не можна саджати поруч з іншими видами.

5. Посіяти розсаду теплолюбних культур (помідорів, перцю, баклажанів, огірків). Чим раніше ви хочете отримати продукцію, тим раніше потрібно сіяти. Навіть якщо розсада буде готовою, коли ще можливі заморозки, її можна висадити під плівку або агроволокно.

З огірком складніше - йому потрібен теплий ґрунт для коренів. Якщо не терпиться одержати ранню продукцію, можете приступитися до вирощування розсади, але готуйте теплицю з прогрітим ґрунтом (зробіть гряди та внесіть у них свіжий гній, що виділяє при розкладанні тепло і т.д.).

6. Доглядати за сходами. Після їхньої появи температуру потрібно знизити до +16-18°С. Це запобіжить витягуванню сіянців і дозволить їм добре вкоренитися. Коли потеплішає, на день їх навіть можна виносити на вулицю. Якщо ви займаєтеся розсадою на лоджії балкона, можете в сонячний час відкривати її спочатку ненадовго, поступово збільшуючи час загартування. Після першої декади можете взагалі не заносити в кімнату рослини на ніч - достатньо закрити рами.

7. Захистити розсаду від появи чорної ніжки. Симптоми цього захворювання схожі на недолік води (зів'янення), а прикоренева зона та коріння чорніють. Якщо ви помітили такі ушкодження, застосуйте біопрепарати «Триходермін» або «Превікур».

8. Висадити розсаду ранньої капусти під укриття, щоб запобігти її стрілкування. Навіть стійкі до цього сорти затягнуть формування головки, і ніякого виграшу за часом не вийде. Так що для ранніх сортів ця умова є обов'язковою. А ось розсаду пізньої капусти вже можна висаджувати в ґрунт і без укриття.

9. Посадити коренеплоди петрушки, що зберігалася у підвалі. Це забезпечить зелень куди раніше, ніж якщо посіяти її насіння.

10. Висадити картоплю. Якщо ви боїтеся заморозків - висаджуйте її під плівку (агроволокно). Вона є напівхолодостійкою, тому частіше підсапуйте сходи, а при прогнозі заморозків - поливайте на ніч.

11. Висіяти в середині місяця в горщики баштанні культури: диню, кавун, кабачки, якщо ви маєте агроволокно або плівкове укриття. З пластикового горщику, як тільки з нижнього отвору з'являться білі корені, можна їх висадити під укриття. Але пам'ятайте, що вони не переносять травм коренів, тому потрібно максимально зберегти грудку, для чого за пару днів припиніть поливи. У торфоперегнійному - корені самі пробивають стінки.

12. Підживити на перших етапах появи сходів всі культури органічними добривами, що не гнітять мікрофлору.

13. Підсапати у спаржі пагони, що пробиваються з ґрунту. Так ви досягнете значного збільшення їхньої білої частини.

14. Перекопати ділянку, якщо ґрунт переущільнений, засмічений бур'янами або є багато післязбиральних залишків. Можна удобрити ґрунт гноєм, якщо, звичайно, ви не зробили цього раніше.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8163 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс