Обробка полуниці навесні

27 березня 2013

Тільки-но наступає весна, садівники вже поспішають подбати про свою ділянку. Якщо ж на ділянці росте полуниця - то таких турбот завжди багато. Починати роботу на грядках з полуницею потрібно відразу після танення снігу.

Обробка полуниці навесні починається з ретельного прибирання грядок - згрібається все старе листя та спалюється. Прибирається осіннє підсипання разом зі шкідниками, що у ньому перезимували. Користь від такого прибирання подвійна - стає менше шкідників і коріння краще прогрівається сонцем.

Після наведення на грядках чистоти варто добре розпушити як самі грядки, так і стежинки між ними, одночасно вибираючи бур'яни, що вже з'явилися. Закінчивши розпушування, потрібно зробити підживлення азотними добривами, а після цього замульчувати ґрунт на грядці. Шар мульчування повинен бути не менше шести сантиметрів. Для цього процесу можливе використання перегною або ж торф'яної крихти. Варто не допускати засипання бруньки росту землею, тому що це приводить до загибелі рослини.

Чим обробити полуницю навесні для підвищення врожайності?

Досвідчені садівники рекомендують перед початком цвітіння провести обприскування полуниці розчином сечовини. Готується такий розчин розведенням 30 г сечовини на 10 л води. Така обробка полуниці навесні підвищує її врожайність на чверть.

При можливості весняних заморозків, варто подбати про збереження першого врожаю. Рятують полуничні посадки при загрозі заморозків задимленням. Палять траву та сухе листя. А починати цю роботу потрібно до початку заморозку і продовжувати не менше, ніж півтори години після появи сонця.

Старе листя полуниці видаляти відразу не слід, потрібно почекати поки з'являться молоді листочки. Поява молодих листочків служить сигналом про необхідність першого підживлення. Перше підживлення необхідне такого складу - на 10 л води 1 ст. л. сульфату амонію і 2 скл. рідкого коров’яку. Кожній рослині повинно дістатися по 1 л.

Перед цвітінням полуниці використовують розчин такого складу - маленьку ложечку сульфату калію та дві великих ложки нітрофоски розводять у десятилітровому відрі води. Поливають цим розчином кожний кущик полуниці, витрачаючи на нього 0,5 л розчину.

Якщо погода стоїть суха то один раз, до цвітіння, полуницю необхідно добре полити. Далі поливається тільки в міру необхідності. Причому, до цвітіння грядки краще поливати методом дощування, тоді листочки краще розвиваються. Подальший полив виконується тільки на ґрунт.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 21756 Подобається: 0 | Не подобається: 3  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс